Ostatnio dodane

Radio ZET nagrodzi słuchaczy za ekologiczne działania

Anja Rubik ambasadorką akcji

Anja Rubik

Wystartowała akcja społeczna Radia ZET (Eurozet) pt. „#SiłaBabySteps”, w której rozgłośnia namawia do poprawy stanu środowiska naturalnego i nagradza słuchaczy za ekologiczną postawę. Ambasadorką akcji została Anja Rubik.

Celem akcji jest uświadamianie słuchaczy o znaczeniu ich codziennych wyborów. Do 7 kwietnia dziennikarze Radia ZET – wraz ze swoimi gośćmi związanymi z ruchem Less Waste – będą podpowiadać słuchaczom jak dbać o swoje otoczenie i jak wspierać środowisko naturalne. Akcja promowana jest w mediach społecznościowych.

Słuchacze i internauci będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie działań proekologicznych. Radio ZET nagrodzi ich zestawami ze szklanym kubkami, bawełnianymi siatkami na zakupy wielokrotnego użytku oraz bambusowe słomki.

Jedną z ambasadorek akcji „#SiłaBabySteps” została Anja Rubik. Dołączają do niej kolejne znane osoby m.in. Grzegorz Łapanowski i Areta Szpura.

– Baby Steps to nic innego jak metoda małych kroków, dzięki którym w prosty sposób można zmienić swoje codzienne nawyki na te proekologiczne. Używanie kubków, słomek czy siatek na zakupy wielokrotnego użytku zamiast jednorazówek sprawi, że każdy może mieć wkład w ochronę klimatu – informuje biuro prasowe Radia ZET.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Radio ZET miało 11,7 proc. udziału w rynku słuchalności.