Ostatnio dodane

Szef Polityka Insight Wawrzyniec Smoczyński po 11 latach pracy odchodzi z Wydawnictwa Polityka

Wawrzyniec Smoczyński

Z końcem listopada Wawrzyniec Smoczyński przestanie kierować zespołem Polityka Insight, a z końcem lutego 2019 roku odejdzie z Wydawnictwa Polityka. Pracuje w nim od 11 lat.

O swoim odejściu Wawrzyniec Smoczyński w piątek południu poinformował klientów Polityka Insight. Zaznaczył, że jest to jego własna decyzja „podjęta z ciężkim sercem i po długim namyśle”.

Smoczyński nie chce na razie rozmawiać o przyczynach tej decyzji ani o swoich dalszych planach zawodowych.

Wawrzyniec Smoczyński przeszedł do Wydawnictwa Polityka w 2007 roku na stanowisko szefa działu zagranicznego tygodnika „Polityka”. Od 2013 roku kieruje zespołem analitycznym Polityka Insight, który przygotowuje płatne newslettery branżowe oraz organizuje konferencje. Smoczyński jest pomysłodawcą tego projektu

Polityka Insight należy do spółki Polityka Info, która w ub.r. osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 10 proc. do 5,84 mln zł oraz 81 tys. zł zysku netto (wobec 452,7 tys. zł rok wcześniej).

Obecnie zespół Polityka Insight tworzy ponad 30 osób. Wawrzyniec Smoczyński jest dyrektorem zarządzającym, Andrzej Bobiński – dyrektorem ds. nowych projektów, a Joanna Bekker – dyrektorem ds. rozwoju biznesu.

Smoczyński do „Polityki” przeszedł z „Przekroju”

W latach 2001-2007 Wawrzyniec Smoczyński pracował w „Przekroju”, kolejno jako szef działu wydarzeń i działu zagranicznego. Pisał też teksty do „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Zeszytów Literackich”.

W 2010 otrzymał Nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (przyznawaną przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie za najlepszy utwór o tematyce ekonomicznej), a w 2012 roku – Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego (wcześniej był do niej cztery razy nominowany a w 2011 roku otrzymał wyróżnienie).

Od ub.r. Smoczyński zasiada w radzie European Council on Foreign Relations (ECFR). Studiował egiptologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz językoznawstwo ogólne i koptologię na Uniwersytecie Jerzego Augusta w Getyndze.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wawrzyniec-smoczynski-polityka-insight-odchodzi-po-11-latach-pracy-odchodzi-z-wydawnictwa-polityka