Ostatnio dodane

Prawie 500 skarg na słowa Cejrowskiego w TVP Info o „ataku pedofilskim”

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 466 skarg na wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego w programie „Minęła 20” w TVP Info. Mówił on m.in., że organizowany w szkołach „Tęczowy piątek” to „atak pedofilski”.

Wojciech Cejrowski był 25 października gościem Michała Rachonia w TVP Info. Mówił m.in., że „Tęczowy piątek”, organizowany przez Kampanię przeciw Homofobii w ponad 200 szkołach, to „atak pedofilski” i „szkolenie uczniów do zboczonych czynności seksualnych”. Cejrowski wyciągnął kartkę z napisem: „Rodzice, zadzwońcie do szkoły upewnić się, że obleśny dziad nie przyjdzie jutro molestować waszych dzieci”.

Program i słowa Cejrowskiego skrytykowała organizacja Miłość Nie Wyklucza, wspierająca osoby LGBT. Oceniła, że jest to okazywanie pogardy i dyskryminacja. Zachęcała też do składania skarg do KRRiT. „Okaż sprzeciw! tvp.info powiela homofobiczne kłamstwa i udostępnia antenę osobom, których jedynym celem jest szerzenie nienawiści. To również z naszych podatków finansowana jest Telewizja Polska” – zaapelowała organizacja na Facebooku.

Jak informuje rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, w skargach znalazły się zarzuty dyskryminacji osób nieheteroseksualnych, utożsamiania homoseksualizmu z pedofilią, mowy nienawiści i wulgarnego języka. Regulator wystąpi do Telewizji Polskiej o nagranie i stanowisko w tej sprawie.