Artur Birnbaum dyrektorem ds. badań i strategii Gazeta.pl

Artur Birnbaum i Ewelina Kościkiewicz

Artur Birnbaum objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. badań i strategii portalu Gazeta.pl. Z kolei Ewelina Kościkiewicz została kierownikiem działu analiz biznesowych.

Birnbaum będzie odpowiadał za analizy biznesowe oraz strategiczne Gazeta.pl oraz za dział wzrostu zasięgu portalu. Kierownikiem zespołu ds. wzrostu w Gazeta.pl pozostaje Marta Hildebrand.

Kościkiewicz będzie zarządzać utrzymaniem i rozwojem narzędzi pomiarowych Agory, analityką serwisów Gazeta.pl oraz analityką biznesową.

Artur Birnbaum pracuje w Gazeta.pl od 2011 roku, od trzech lat był kierownikiem działu badań i analiz Gazeta.pl. Prowadził m.in. polską edycję World Internet Project 2013. Reprezentuje Agorę w Polskich Badaniach Internetu (PBI) jako członek stałego zespołu metodologicznego. Wcześniej pracował na stanowisku analityka rynku w łódzkim oddziale „Gazety Wyborczej”.

Ewelina Kościkiewicz zaczynała pracę nad analizami internetowymi od produkcji i rozwoju polskiego badania internetu (Megapanel PBI) w Gemius SA. Od 2014 roku jest analitykiem rynku w portalu Gazeta.pl.