KRRiT nie dopatrzyła się naruszeń w felietonie Ziemkiewicza o feministkach

Rafał Ziemkiewicz

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie znalazła podstaw do uznana zasadności skarg na felieton autorstwa publicysty Rafała Ziemkiewicza w ”Lecie z radiem” w Programie I Polskiego Radia.

KRRiT otrzymała 12 skarg na felieton Ziemkiewicza wyemitowany 27 czerwca. Felieton nawiązywał do rezygnacji z pokazu bikini podczas konkursu Miss America: „Konkursu bikini zakazano pod naciskiem feministek – bo feminizm tylko z pozoru skierowany jest przeciwko mężczyznom, w istocie to zemsta kobiet brzydkich na tych ładnych”. Felieton kończył się stwierdzeniem, że niebawem „nawet na plaży obowiązkowe będą burki”. „Ładnie by było gdyby feministki zaczęły je nosić już dziś” – skwitował autor.

Regulator przeprowadził postępowanie wyjaśniające w sprawie felietonu Ziemkiewicza. – W swojej ocenie KRRiT uwzględniła ponadto cechy felietonu jako utworu literackiego, lekkiego w formie oraz zawierającego elementy satyryczne i parodystyczne – wyjaśnia rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska.

Oprócz Rafała Ziemkiewicza felietony w „Lecie z radiem” w tym roku przygotowywali też inni prawicowi publicyści: Piotr Gociek, Piotr Lisiewicz i Krzysztof Feusette.