Ostatnio dodane

Po tekście Onetu prokuratura wszczęła śledztwo ws. mobbingu w Stowarzyszeniu Wiosna

Ks. Jacek Stryczek

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. mobbingu w Stowarzyszeniu Wiosna, kierowanym przez ks. Jacka Stryczka – poinformował dziennikarz Radia Zet Przemysław Taranek. Dwa tygodnie temu Janusz Schwertner w Onecie opisał, jak ks. Stryczek traktuje podwładnych.

Prokuratura wszczęła śledztwo w/s mobbingu w Stowarzyszeniu Wiosna. W/g byłych pracowników ks.Jacek Stryczek znęcał się nad nimi psychicznie. Sprawę opisał @SchwertnerPL w @onetpl . Za uporczywe i złośliwe naruszanie praw pracowniczych grozi kara do 2 l. więzienia @RadioZET_NEWS

— Przemysław Taranek (@PrzemekTaranek) 3 października 2018

W opublikowanym 20 września w Onecie materiale „Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce” jego autor Janusz Schwertner opisał m.in. poniżanie przez ks. Stryczka pracowników stowarzyszenia i stosowanie wobec nich mobbingu.

Tego samego dnia oddał się do dyspozycji zarządu, a dzień później zrezygnował z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna. W oświadczeniu podkreślił, że nie zgadza się z zarzutami Onetu i uważa tekst za „jednostronny, emocjonalny, a przez to nieprawdziwy”.