Ostatnio dodane

Rymanowski zadebiutuje w nowym studiu Polsatu

Bogdan Rymanowski i Dorota Gawryluk

Bogdan Rymanowski od dziś będzie jednym z prowadzących główne wydanie „Wydarzeń” na antenie Polsatu i Polsat News oraz programu publicystycznego „Wydarzenia i Opinie”. Stacja Zygmunta Solorza ma nowe studio.

W nowym studiu Polsat News zamontowano ścianę wizyjną w technologii LED o szerokości 14 i wysokości dwóch metrów. W studiu nie ma operatorów. Stacja planuje pełną automatyzację wszystkich procesów realizacji programów między studiem a reżyserką. Na wybory samorządowe studio ma być wyposażone także w tzw. wirtualne okno, dające efekty trójwymiarowe.

Główny program informacyjny „Wydarzenia” będą prowadzić Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski, natomiast wydania weekendowe – Bartosz Kurek i Agnieszka Mosór. Gospodarzami popołudniowych „Wydarzeń” są Agnieszka Mosór i Przemysław Białkowski, a wydań wieczornych Joanna Wrześniewska-Sieger i Jarosław Gugała.

Program publicystyczny „Wydarzenia i Opinie” jest nadawany od poniedziałku do czwartku o godz. 19.15. – Chcielibyśmy, żeby „Wydarzenia i opinie” to była najważniejsza debata wieczoru. Chciałbym, żeby były emocje, bo telewizja bez emocji jest nudna, ale żeby były to emocje kontrolowane. To znaczy, żeby ze strony adwersarzy, których zaproszę do programu, nie było żadnych niefajnych chwytów – mówi Rymanowski, który został szefem wydawców.

Bogdan Rymanowski do Telewizji Polsat przeszedł z TVN 24. – Jestem człowiekiem, który ciągle poszukuje nowych wyzwań i szuka czegoś nowego. Mam wrażenie, że w formule, w której pracowałem do tej pory przez 17 lat w TVN 24, zrobiłem już wszystko, co można było zrobić – mówi Rymanowski.

Nową twarzą Polsat News jest także Joanna Racewicz, jedna z prowadzących pasmo poranne „Nowy dzień”, które zostało przedłużone do godziny 9. „Nowy Dzień” prowadzą także: Joanna Górska, Beata Cholewińska, Michał Giersz i Mariusz Abramowicz.

Jak już informowaliśmy, wśród prowadzących nowe programy Polsat News znaleźli się także: Agnieszka Gozdyra, Anna Hałas-Michalska, Grzegorz Jankowski i Bartosz Kurek.

Od wiosny dyrektorem pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat jest Dorota Gawryluk, która zastąpiła Henryka Sobierajskiego.