Fotosprint 2018 zakończony

Justyna Ścieglińska - zwycięzczyni Fotosprint 2018 w otoczeniu jurorów Marii Śliwy i Marka Lapisa

„Jura jest kobietą” – to hasło II Otwartych Mistrzostw Jury w Fotografowaniu, które odbyły się w sobotę 29 września.

Konkurs FOTOSPRINT 2018 podlega jednemu głównemu tematowi stanowiącemu motto, któremu podporządkowany jest cały konkurs. Chodzi o stworzenie dwóch poprawnych zdjęć, po jednym w każdej partnerskiej gminie: Janów i Olsztyn. Obowiązkowe zdjęcie należy wykonać w określonym 6-godzinnym przedziale czasowym, pomiędzy godzinami 10.00 a 16.00 dnia konkursowego.

W jury zasiadły dwie osoby:

  • Marek Lapis – doświadczony fotoreporter i fotografik, fotoreporter Agencji Forum, członek ZPAF, publikujący w Polsce i za granicą, wielokrotnie nagradzany w największych polskich i zagranicznych konkursach fotograficznych, najbardziej lubiący fotografować ludzi i ich emocje.
  • Maria Śliwa – Absolwentka Łódzkiej Filmówki i Instytutu Kreatywnej Fotografii w Opawie, członkini Śląskiego Okręgu ZPAF, fotografka, wykładowca fotografii

Pierwsze miejsce w tegorocznym Fotosprincie zajęła Justyna Ścieglińska z Piotrkowa Trybunalskiego, drugie – Leszek Kowalski z Bytomia, a trzecie: Ewa Sitkowska z Częstochowy. Firma Mokate przyznała jeszcze dodatkowo czwarte miejsce – zajął je Ryszard Dubiański z Rędzin. W ramach konkursu zostały przyznane także dwie nagrody specjalne: Huta ISD Częstochowa nagrodę dla najlepszej kobiety wręczyła laureatce pierwszego miejsca, a nagroda ufundowana przez Jadwigę Wiśniewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego, powędrowała do Leszka Kowalskiego z Bytomia.