Wanat dostała propozycję wywiadu, za który to ona miałaby zapłacić

Ewa Wanat, była szefowa Tok FM, poinformowała, że serwis Obcasy.pl zaoferował jej wywiad, za który to ona miałaby zapłacić. Jak ustalił „Presserwis”, to nie pierwsza taka oferta złożona przez ten serwis. Portal odpowiada, że to nieporozumienie.

Ewa Wanat, była szefowa Tok FM (Agora, Polityka) i Polskiego Radia RDC, mówi, że dostała od redakcji Obcasy.pl już dwa razy e-mail z propozycją opublikowania wywiadu z nią, za co miałaby zapłacić 1,5 – 2 tys. zł, „w zależności od formy przeprowadzenia, korespondencyjnie/osobiście”. – Redaktor naczelna tego portalu Monika Rebelak twierdzi, że o niczym nie wie i że musi to wyjaśnić. To mnie po prostu wkurzyło – mówi Wanat.

Na swoim profilu na Facebooku Wanat napisała, że w e-mailu redakcja Obcasy.pl zachęcała ją do skorzystania z oferty, zaznaczając, że wywiadów udzieliły już m.in. Roma Gąsiorowska, Ilona Felicjańska i Beata Tadla. „Ja bym na ich miejscu zareagowała przy pomocy prawnika. Bo raczej nie uwierzę, że zapłaciły za zrobienie z nimi wywiadu 1500-2000 złotych, a tak ten mejl sugeruje” – napisała Wanat.

Serwis Obcasy.pl wywiady publikuje w dziale Kobieta sukcesu. Beata Tadla przyznaje, że udzieliła wywiadu Obcasy.pl, ale zapewnia, że za niego nie zapłaciła. – Nigdy nie biorę pieniędzy za udzielanie wywiadów, a żeby płacić komuś, to chyba bym musiała na głowę upaść – mówi Tadla.

Jednak dotarliśmy do osoby, która udzieliła wywiadu Obcasy.pl i za niego zapłaciła – 600 zł. Nie chciała wypowiadać się pod nazwiskiem.

Redaktor naczelna portalu Monika Rebelak poinformowała nas, że to ona przeprowadzała wywiady z osobami, o których napisała Wanat i żadna z nich nie otrzymała propozycji, że za publikację ma zapłacić. „Działania promocyjne wynikające z zamówionych kampanii mogą mieć charakter rozmowy o biznesie, działalności i promocji swojej firmy, produktu lub innego przedsięwzięcia. Wtedy dajemy taką możliwość” – napisała naczelna portalu w odpowiedzi na nasze pytania.

Pytana o propozycję dla Wanat, Rebelak twierdzi, że odpowiada za to „niedoświadczona studentka”, wobec której zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Na stronie Obcasy.pl można przeczytać, że serwis działa od 2004 roku. Redaktor naczelną jest Monika Rebelak. Z informacji podanych w serwisie wynika, że redakcja mieści się na warszawskim Tarchominie.