Rymanowski o transferze do Polsatu: to jakby zapytać Ronaldo, dlaczego zmienił Real na Juventus

Bogdan Rymanowski

Bogdan Rymanowski od poniedziałku będzie, obok Doroty Gawryluk, prowadzącym główne wydanie „Wydarzeń” na antenie Polsatu i Polsat News oraz nadawanego po nich programu publicystycznego „Wydarzenia i Opinie”.

Bogdan Rymanowski był bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów medialnych ostatnich miesięcy, gdy po niemal 17 latach pracy odszedł z TVN 24, gdzie prowadził „Kawę na ławę” i „Jeden na jeden”. Teraz będzie jedną z twarzy Polsatu. W piątek stacja Zygmunta Solorza zaprezentowała nowe studio.

Co pana skłoniło do przejścia z TVN 24 do Telewizji Polsat?

– Jestem człowiekiem, który ciągle poszukuje nowych wyzwań i szuka czegoś nowego. Mam wrażenie, że w formule, w której pracowałem do tej pory przez 17 lat w TVN 24, zrobiłem już wszystko, co można było zrobić. To jakby zapytać Cristiano Ronaldo, dlaczego zmienił Real Madryt na Juventus. Myślę, że zmienił z jednego powodu: żeby sprawdzić się jeszcze raz w nowym otoczeniu.

Z drugiej strony była to sytuacja podyktowana tym, że chcę się w końcu wyspać. Przez ostatnich sześć lat wstawałem o godzinie 4.30, żeby być o 7.30 w „Jeden na jeden”.

Na co pan stawia i co będzie priorytetem w programach informacyjnych Telewizji Polsat?

– Mam już kilkutygodniowe kontakty z Polsatem. Tu będę miał możliwość zrobienia fajnych, nowych i dynamicznych rzeczy, których – mam nadzieję – jeszcze nie było na polskim rynku telewizyjnym, czyli program „Wydarzenia i opinie”. Mamy taką ambicję, aby był to najważniejszy program wieczoru, gdzie przyjdzie dosłownie każdy. Nie będziemy mieć polityków na tak zwanej czarnej liście. Nie będzie żadnych indeksów. Każdy będzie tak samo potraktowany. Nie ograniczamy się ani postaciami, nazwiskami, ani też liczbą gości.

Chcielibyśmy, żeby „Wydarzenia i opinie” to była najważniejsza debata wieczoru. Chciałbym, żeby były emocje, bo telewizja bez emocji jest nudna, ale chciałbym, żeby były to emocje kontrolowane. To znaczy, żeby ze strony adwersarzy, których zaproszę do programu, nie było żadnych niefajnych chwytów.

Rymanowski po 17 latach przeszedł z TVN do Polsatu

Bogdan Rymanowski z TVN 24 był związany od 2001 roku. Był m.in. prezenterem weekendowych i głównych wydań „Faktów” TVN. W latach 2001–2010 był jednym z prowadzących w TVN 24 magazyn publicystyczny „24 godziny”. W latach 2010-2012 prowadził wieczorny program TVN 24 „Rozmowa Rymanowskiego”. W ostatnim czasie prowadził niedzielny magazyn publicystyczny „Kawa na ławę”. Od 2012 roku był gospodarzem programu „Jeden na jeden” w porannym paśmie TVN 24. Wcześniej pracował m.in. w RMF FM (1990–1997, 2001–2002) oraz Radiu Plus (w latach 1998–2001).

Bogdan Rymanowski był kilkukrotnie wyróżniony za swoją pracę. W 2007 roku został laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii Twórca w mediach, Wiktora 2007 oraz otrzymał statuetkę w kategorii AuTORytet plebiscytu MediaTory. Został wybrany Dziennikarzem Roku 2008.