„GP”: „Kler” to element planu wywołania buntu Polaków przeciwko księżom

„Gdy Europa upada niszczona przez polityczną poprawność, gender i islamskie hordy, powstał plan wywołania buntu Polaków przeciwko księżom” – zapowiada redakcja „Gazety Polskiej” najnowsze wydanie tygodnika, które ukaże się w środę z okładką nawiązującą do filmu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

„KLER – nasz skarb w walce z nazizmem, komunizmem, LGBT i islamistami. Wyszyński, Wojtyła, Popiełuszko, Kolbe” – głosi okładka tygodnika nawiązująca do tytułu i plakatu najnowszego filmu w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. „Kler” porusza m.in. problem pedofilii w Kościele i tuszowania jej przypadków, pazerność niektórych duchownych, flirt z nacjonalizmem.

Nasz skarb w walce z nazizmem, komunizmem, LGBT i islamistami – polecamy najnowsze wydanie tygodnika „#GazetaPolska”.

Zobacz wideo i dowiedz się więcej o tym co przygotowaliśmy.https://t.co/ZvUGL4Jq7k – Tygodnik Niepodległego Polaka #tygodnik #RT pic.twitter.com/ktBYny7ZuI

— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 25 września 2018

Wysoko oceniany przez krytyków film wchodzi na ekrany kin w najbliższy piątek, ale jeszcze przed premierą wywoływał kontrowersje. W trakcie 43. FPFF w Gdyni prezes Radia Gdańsk podjął decyzję o nieprzyznaniu nagrody Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego obrazu, bo miał otrzymać ją właśnie film Smarzowskiego. Telewizja Polska wycięła wypowiedź tego reżysera z transmisji w TVP Kultura, a jej prezes określił „Kler” jako „tandetną prowokację”.