Ostatnio dodane

Redaktor social media TV Biełsat zwolniony po publikacji zdjęcia Dudy z Trumpem

Ivan Shyla, redaktor social media w TV Biełsat, został zwolniony po publikacji na swoim profilu na Facebooku zdjęcia Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Uważa, że to naruszenie wolności słowa. Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor TV Biełsat, tłumaczy, że zasadą stacji jest to, że nie włącza się w żadne kampanie polityczne.

Ivan Shyla napisał na Facebooku, że został zwolniony poprzez e-mail bez wyjaśnienia przyczyn. „Od września 2016 r. obsługuję kanały społecznościowe dla tego kanału i nie otrzymałem jeszcze żadnych złych opinii na temat mojej pracy” – napisał. Podkreślił też, że jego umowa miała obowiązywać jeszcze przez cztery miesiące.

Sprawę skomentowała dyrektor TV Biełsat. „Od 11 lat naczelną zasadą naszej stacji jest stanie z boku polskich konfliktow politycznych. Tylko to zapewnia #BelsatTV przetrwanie. A SMM zostal zwolniony za niewykonywanie swoich obowiązkow. I jak widać z awantury, jaką rozkręcił po zwolnieniu – był absolutnie niegodny zaufania” – napisała Agnieszka Romaszewska-Guzy na Twitterze.

Mozecie szanowni Państwo napisać jeszcze 100 postow ze zwalniam dziennikarzy za poglady i 500 razy podac je dalej. Ale to nie stanie sie od tego prawdą. A ja nie dopuszczę by #BiełsatTV włączać w polsko – polską nawalankę.

— A.Romaszewska (@ARomasze) 21 września 2018

Facet od dwóch miesiecy miał byc zwolniony. Zostal jednak zwolniony W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM za rozkrecenie na swoim profilu awantury, ktora zagraza interesom firmy w ktorej pracuje. A w sadzie pracy to i tak marichuana by wystarczyła.

— A.Romaszewska (@ARomasze) 21 września 2018

. @Bielsat_pl miał byc odpowiedzią na kneblowanie wolności slowa. Z tego, co pisze zwolniony przez @ARomasze dziennikarz wyłania się coś strasznego.

Gdyby @AndrzejDuda miał odrobinę dystansu do samego siebie zainterweniowałby w obronie zwolnionego dziennikarza pic.twitter.com/jaWZslD3at

— Bartosz T. Wieliński (@Bart_Wielinski) 21 września 2018