Letnia szkoła Junior Media 2018 w westernowym parku rozrywki Twinpigs w Żorach

Młodzi dziennikarze bawili się świetnie

Letnia szkoła Junior Media 2018 w Żorach

Jak co roku Polska Press Grupa zorganizowała kolonie letnie dla młodych dziennikarzy z całej Polski. W tym roku Letnia szkoła Junior Media gościła w westernowym parku rozrywki Twinpigs w Żorach. Był czas zabawy, ale również warsztatów dziennikarskich.

Od 30 lipca do 5 sierpnia grupa ponad 30 najlepszych młodych dziennikarzy z całej Polski, uczestników akademii Junior Media Polska Press Grupy, wzięła udział w corocznych koloniach dziennikarskich. W tym roku spotkali się w westernowym parku rozrywki Twinpigs w Żorach. Był czas na zabawę, korzystanie z atrakcji westernowego miasteczka, zwiedzanie Żor i wizytę w parku wodnym.

Ważnym elementem dziennikarskich kolonii były warsztaty, które prowadził redaktor Marcin Kasprzyk z Dziennika Zachodniego.

Ich tematem były media w internecie. Młodzi dziennikarze uczyli się, jak zakładać strony internetowe, jak tworzyć artykuły w internecie oraz jak radzić sobie z ich promocją w mediach społecznościowych.

Junior Media to edukacyjny projekt proczytelniczy skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, działający od 2010 roku. Uczestnicy tworzą gazetki szkolne na specjalnie przygotowanej platformie www.juniormedia.pl, używając makiet dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press Grupę. W roku szkolnym 2015/2016 projekt przeszedł metamorfozę, w wyniku której powstał doceniony przez stowarzyszenie WAN-IFRA cykl #juniorlab. Raz w miesiącu w serwisie publikowana jest multimedialna lekcja przygotowana przez eksperta danego obszaru nowych mediów z Polska Press Grupy.

Dzięki #juniorlab młodzi dziennikarze poznali technikę i narzędzia online do tworzenia reportaży interaktywnych, relacji wideo, multimedialnych infografiki czy edycji zdjęć.