Publicysta „Sieci” Łukasz Adamski gospodarzem audycji filmowej w Polskim Radiu 24

Łukasz Adamski

Łukasz Adamski, krytyk filmowy tygodnika „Sieci”, będzie prowadził autorską audycję „Wieczór filmowy z Łukaszem Adamskim” w Polskim Radiu 24.

Audycja Łukasza Adamskiego będzie emitowana w Polskim Radiu 24 w środy o godz. 22:05. – Na pierwszy ogień idzie Paweł Maślona , którego znakomity „Atak Paniki” wychodzi na DVD i będzie w Karlowych Warach – zapowiedział Adamski na Twitterze pierwszy odcinek.

„Wieczór filmowy z Łukaszem Adamskim” to kolejna nowość w ramówce Polskiego Radia 24. Od prawie dwóch miesięcy swój cotygodniowy program w stacji ma Tomasz Terlikowski, jednocześnie Piotr Nisztor zaczął prowadzić cykl „Nisztor pyta”, a Katarzyna Gójska – debatę polityczną „7×24”, emitowaną także w Telewizji Republika.

Debiutuje w @PolskieRadio24 z autorską audycją „Wieczór filmowy z Łukaszem Adamskim”. Na pierwszy ogień idzie Paweł Maślona , którego znakomity „Atak Paniki” wychodzi na DVD i będzie w Karlowych Warach. Polskie Radio 24 po 22:05. Zapraszam! pic.twitter.com/5aljZAO02w

— Łukasz Adamski (@adamskilukasz1) 13 czerwca 2018

Adamski od 5,5 roku pisze do „Sieci” Łukasz Adamski od kwietnia ub.r. prowadzi wspólnie z Grzegorzem Kasjaniukiem audycję „Okno na kulturę” w Radiu Olsztyn. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/okno-na-kulture-audycja-lukasz-adamski-grzegorz-kasjaniuk-radio-olsztyn

Adamski od końca 2012 roku jest związany z tygodnikiem „Sieci” i portalem wPolityce.pl. Zajmuje się tam głównie tematyką filmową. Wcześniej współpracował m.in. z „Uważam Rze”, „Ozonem”, „Gazetą Polską”, „Polska The Times” i „Frondą”.

Napisał książkę „Wojna światów w popkulturze” i „Bóg w Hollywood”. Jest laureatem nagrody Złotej Ryby. im Macieja Rybińskiego dla młodych felietonistów.