UŚ z prestiżową nagrodą!

Siedziba Wydziału RTV została BRYŁĄ ROKU

Główna nagroda w tegorocznej edycji konkursu powędrowała do śląskiej uczelni! Gratulujemy!

„Decyzja Jury o przyznaniu nagrody specjalnej Siedzibie Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach była jednogłośna. To projekt autorstwa pracowni Grupa 5 Architekci, Bass Arquitectes oraz Małeccy Biuro Projektowe” – czytamy na stronie bryla.pl, gdzie ogłoszono właśnie wyniki tegorocznej edycji prestiżowego konkursu architektonicznego.

Krystyna Doktorowicz o nowej siedzibie wydziału

Co zadecydowało o nagrodzie dla nowej siedziby Wydziału RTV? Jury doceniło „wyrazisty i niebanalny” projekt, podkreślając, jak umiejętnie wkomponowany został w otoczenie. Eksperci zwrócili też uwagę na fakt, że budynek nawiązuje do śląskiego dziedzictwa architektonicznego, a przy tym jest funkcjonalny i dopasowany do potrzeb studentów.

– Budynek od momentu oddania miał swój klimat i duszę, co zdarza się niezwykle rzadko w architekturze – powiedziała Katarzyna Furgalińska, laureatka wielu nagród architektonicznych w kraju i za granicą, jurorka plebiscytu Bryła Roku 2017 w rozmowie z bryla.pl.

– Odważna, nietypowa realizacja, która robi ogromne wrażenie – dodał Grzegorz Layer, współtwórca cyklicznego projektu rewitalizacji katowickich podwórek – Plac Na Glanc.

Finał XI edycji konkursu „Bryła Roku” odbył się dziś wieczorem w Warszawie, w siedzibie AGORA S.A., która jest organizatorem konkursu. Konkurs odbywa się na zasadach plebiscytu. Każdego roku można zgłaszać własne propozycje nominacji, spośród których jury złożone z ekspertów wyłania finałową dziesiątkę, na którą następnie można oddawać głosy drogą internetową. Poza tak wyłonioną Bryłą Roku jurorzy wybierają Bryłę Roku Jury 2017. To właśnie to wyróżnienie otrzymał Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nagrodę internautów zdobył natomiast Biurowiec Bałtyk w Poznaniu.