Tomasz Florkiewicz, Jacek Gratkiewicz, Marek Smółka i Paweł Orlikowski żegnają się z Radiem ZET

Tomasz Florkiewicz i Jacek Gratkiewicz

Z Radia ZET (należącego do Eurozetu) odchodzą prezenter Tomasz Florkiewicz oraz dziennikarze Jacek Gratkiewicz, Paweł Orlikowski i Marek Smółka.

Według naszych ustaleń Marek Smółka rozstał się ze stacją w zeszłym tygodniu, a Tomasz Florkiewicz, Jacek Gratkiewicz i Paweł Orlikowski – w poniedziałek. Ich odejście potwierdziła nam rzeczniczka prasowa Eurozetu.

Tomasz Florkiewicz był związany z Radiem ZET przez 12 lat. Poprzednio przez 2,5 roku wspólnie z Agatą Kołodziejską prowadził poranne pasmo „Dzień dobry bardzo”. Z początkiem kwietnia wprowadzono ramówkę, w której gospodarzami tej audycji są Damian Michałowski i Michał Korościel. Przedtem Florkiewicz był gospodarzem innych pasm w ciągu dnia.

Jacek Gratkiewicz i Marek Smółka pracował w Radiu ZET przez 9 lat. Obaj redagowali i prowadzili serwisy informacyjne. Gratkiewicz przygotowywał też przeglądy prasy, a Smółka był reporterem. Jacek Gratkiewicz wcześniej pracował w Chillizet, a Marek Smółka – w Tok FM i RMF FM.

Z kolei Paweł Orlikowski dołączył do zespołu Radia ZET w połowie 2014 roku. Początkowo był asystentem wydawcy, a od września ub.r. przygotowywał i prowadził wiadomości drogowe.