Jan Pietrzak tak jak Wojciech Cejrowski stałym gościem w „Minęła 20” w TVP Info

Na odpowiedź w tej sprawie nadal czekamy

Jan Pietrzak

Satyryk Jan Pietrzak zaczął co środę gościć w „Minęła 20” w TVP Info. To drugi po Wojciechu Cejrowskim stały gość w programie.

Jan Pietrzak od początku kwietnia w każdą środę jest jednym z gości „Minęła 20”. W rozmowie z prowadzącym (zazwyczaj jest nim Michał Rachoń) komentuje bieżące wydarzenia polityczne i społeczne.

Wcześniej Pietrzak gościł już kilka razy w programie w lutym i marcu.

Pietrzak to kolejny stały gość w „Minęła 20”. Od wiosny ub.r. co czwartek w programie gości Wojciech Cejrowski. We wrześniu ub.r. był krytykowany za stwierdzenie, że Szczecin należy oddać Niemcom, bo to nie jest polskie miasto, natomiast pod koniec marca br. fragment jego dyskusji z Michałem Rachoniem – czy afera w IMGW to bardziej homoharem czy homoburdel – kontynuowano w sondzie na twitterowym profilu „Minęła 20”.

W czerwcu ub.r. TVP1 transmitowała koncert „Imieniny Pana Janka” z okazji 50-lecia Kabaretu pod Egidą. We wrześniu podczas festiwalu w Opolu Jan Pietrzak wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami zagrał koncert „Z PRL-u do Polski”, który w TVP1 oglądał milion osób.

Na początku marca Pietrzak w rozmowie z Wirtualną Polską narzekał, że nie jest już mile widziany w Telewizji Polskiej. – Tam są teraz młode siły, mają rewolucyjne pomysły i staruszków odstawiają na bocznicę. Nic nie zapowiada tego, by w kwietniu był mój urodzinowy benefis – stwierdził.

– Nie chodzi o misyjność, tylko o to, żeby mnie nie pokazywać. Mówię rzeczy, które się w TVP nie podobają. Ludzie u władzy trochę się zmieniają. Przeżyłem nieźle swoje lata. Jestem zadowolony i nie potrzebuję takich występów. Teraz, żeby coś mieć, trzeba się podlizywać. Ja tego nie lubię – dodał satyryk.

26 kwietnia br., w dniu swoich 81. urodzin, Jan Pietrzak gościł w redakcji serwisu PolskieRadio.pl.