Jarosław Sellin: media publiczne to dobro i warto je utrzymywać

Jarosław Sellin

Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, podczas programu „Siódma 9”, zadeklarował utrzymywanie mediów publicznych z budżetu państwa, a także potwierdził, że nie ma obecnie decyzji co do projektu dekoncentracji kapitału w mediach.

„Trzeba uzmysłowić ludziom, że media publiczne to dobro i warto je utrzymywać. Będziemy to robić poprzez dotacje z budżetu państwa, bo abonament jest ściągany coraz marniej, jest już czymś anachronicznym. Z tego co wiem, jeśli jakieś rozwiązanie poza abonamentowe zostanie przyjęte, to będą to dotacje z budżetu państwa” – zadeklarował Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, gość poranka rozgłośni katolickich „Siódma 9”, pytany o projekt ustawy o opłacie audiowizualnej.

Sellin podczas programu odniósł się również do projektu dekoncentracji kapitału na rynku medialnym. „Taki projekt jest, ale nie ma decyzji politycznej, że z tym projektem ruszamy. Kierownictwo ministerstwa zasygnalizowano, że projekt jest gotowy. To jest kwestia roztropnego rozkładania propozycji, które są konfliktogenne, również za granicą. Trzeba rozkładać je w czasie” – tłumaczył Sellin na antenie katolickich rozgłośni.