Witold Banach z IAR poleci do Pjongczangu za Michała Gąsiorowskiego z Trójki

Witold Banach zajmie miejsce Michała Gąsiorowskiego w ekipie Polskiego Radia na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu.

Witold Banach jest reporterem Informacyjnej Agencji Radiowej. Zajmuje się tematami związanymi z historią, ekonomią i problemami społecznymi.

Michał Gąsiorowski, który początkowo miał jechać na igrzyska, odchodzi z radiowej Trójki po 16 latach. Na Twitterze poinformował, że w niedzielę 14 stycznia br. po raz ostatni poprowadzi magazyn „Trzecia strona medalu”.

Szefem ekipy Polskiego Radia na olimpiadę w Pjongczangu będzie kierujący naczelną redakcją sportową Polskiego Radia Cezary Gurjew. Oprócz niego imprezę relacjonować będą: Sylwia Urban (wiceszefowa redakcji sportowej), Tadeusz Kwaśniak (Radio Kraków), Marek Solecki (Radio Kraków), Krzysztof Klepczyński (Radio Katowice) i Tomasz Gorazdowski (radiowa Trójka). Ósmą osobą ekipy będzie technik.

Polskie Radio nabyło od Discovery Communications sublicencję na transmitowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu. Odbędą się one w dniach 9-25 lutego 2018 roku.