TVN24 testuje Krzysztofa Miecugowa jako prowadzącego „Szkło kontaktowe”

Krzysztof Miecugow

Dziennikarz Krzysztof Miecugow, syn twórcy i współgospodarza „Szkła kontaktowego” Grzegorza Miecugowa, ma od czasu do czasu występować jako gość programu TVN24. Stacja rozważa dołączenie go do stałych prowadzących.

Krzysztof Miecugow na co dzień pracuje jako dziennikarz w redakcji TVN24 BiS. W roli prowadzącego „Szkło kontaktowe” zadebiutował 1 stycznia br., prowadząc wydanie wspólnie z Tomaszem Sianeckim.

Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że stacja TVN24 rozważa dołączenie Krzysztofa Miecugowa do grona stałych prowadzących program. Na razie nie zapadła w tej sprawie decyzja, a gościnne występy dziennikarza będą analizowane przez kierownictwo.

Grzegorz Miecugow zmarł w sierpniu ub.r., w wieku 61 lat. Karierę dziennikarską rozpoczynał w redakcji lokalnego warszawskiego radia. Od 1987 roku był członkiem, a następnie szefem programu „Zapraszamy do Trójki” w Programie III Polskiego Radia. Po odejściu z radia związał się z TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą „Wiadomości”; później współtworzył TVN (od 1997 r.) i jeden z jego sztandarowych programów – „Fakty”. Początkowo prowadził jego weekendowe wydania. Od 2005 r. był jednym z gospodarzy „Szkła kontaktowego” w TVN24. W tej samej telewizji prowadził wywiady w programie „Inny Punkt Widzenia”. W 2001 roku – wspólnie z Martyną Wojciechowską – prowadził pierwszą polską edycję „Big Brothera” w TVN.