Ostatnio dodane

TVP będzie kontynuować współpracę z Arturem Orzechem

Artur Orzech

Telewizja Polska zamierza nadal współpracować z Arturem Orzechem. Dziennikarz w dalszym ciągu będzie prowadzić koncerty i komentować Konkursy Piosenki Eurowizji – nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Wczoraj dziennikarz muzyczny Artur Orzech poinformował kierownictwo Programu III Polskiego Radia, że rozstaje się z anteną. Jako powód odejścia podał „trudną i ciężką atmosferę” w redakcji. Z rozgłośnią był związany na stałe od 2001 roku.

Odejście Orzecha z Trójki jest związane z ujawnieniem maila, w którym dyrektor PR3 Wiktor Świetlik prosi dziennikarza, by ten nie obrażał innych osób z rozgłośni, bo w przeciwnym razie zostanie zakończona współpraca z nim. Świetlik wysłał maila do Artura Orzecha ze swojego prywatnego adresu mailowego w dniu 30 października br. Wiadomość trafiła także do wicedyrektorów Trójki: Wojciecha Surmacza i Tomasza Kowalczewskiego.

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, Artur Orzech pozostanie związany z Telewizją Polską, a nadawca publiczny nie zamierza kończyć tej współpracy. Dziennikarz w dalszym ciągu ma otrzymywać propozycje prowadzenia koncertów i audycji telewizyjnych, będzie także komentatorem Konkursu Piosenki Eurowizji (zajmuje się tym od 1994 roku).

Finał Eurowizji Junior 2017 stacja TVP1 wyemituje w niedzielę 26 listopada br. Koncert odbędzie się w stolicy Gruzji – Tbilisi. Artur Orzech zasiadał w jury tegorocznych krajowych eliminacji.

Artur Orzech w latach 90. prowadził program „Muzyczna Jedynka” emitowany w TVP1. W przeszłości był gospodarzem m.in. „Pytania na śniadanie” w TVP2 czy „Świat się kręci” w TVP1 (w latach 2015-2016), a także Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot Festivalu oraz gali „Telekamer”. Współprowadził talent-show „Śpiewaj i walcz” i „Hit, Hit, Hurra”.