Ostatnio dodane

Nagrody dla dziennikarek Radia Katowice

Ewelina Kosalka-Passia wygrała. Anna Dudzińska z nagrodą specjalną

Laureatki nagrody młodych reportażystów im. Jacka Stwory

Ewelina Kosałka Passia wygrała tegoroczny konkurs dla młodych reportażystów im Jacka Stwory. Gala odbyła się w Warszawie. Jury wybrało reportaż dziennikarki Radia Katowice jednogłośnie. Z kolei reportaż Anny Dudzińskiej „Wyspa” – otrzymał nagrodę specjalna Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

„Między schodami” to historia 99-letniej pani Stanisławy z Będzina, która ocaliła w czasie wojny pamiętnik młodej Żydówki Rutki Laskier a po wojnie przeszła sądową batalię, gdy postanowiła go przekazać rodzinie Rutki w Izraelu.

Reportażu  w całości można posłuchać na naszej radiowej stronie internetowej. Zrealizował go Jacek Kurkowski.

Dodajmy, że w tym roku – po raz pierwszy w historii –  aż trzy nasze dziennikarki znalazły się w finale STWORY: oprócz laureatki Eweliny Kosałki-Pasii także Dorota Stabik i Monika Krasińska.

Z kolei reportaż Anny Dudzińskiej „Wyspa” – otrzymał nagrodę specjalna Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Audycja opowiada o włoskiej wyspie Lampedusa na którą dociera wielu uchodźców i o tym jak jej mieszkańcy zobaczyli w nich równych sobie ludzi…

Nagrody dla reportażystów i dokumentalistów radiowych wręczono w Warszawie W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.