Ostatnio dodane

Turniej piłkarski ku pamięci tragicznie zmarłej rodziny Kmiecików odbędzie się 21 października

W sobotę 21 października w Chorzowie odbędzie się Memoriał Kmiecików, czyli turniej piłkarski poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Gramy, bo pamiętam”.

Memoriał jest poświęcony pamięci zmarłej w tragicznych okolicznościach rodzinie dziennikarzy – Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy oraz syna Remigiusza. W tym roku zostanie rozegrany już po raz trzeci. Każdego roku organizowany jest w drugiej połowie października, bo to właśnie 23 października 2014 roku w kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach wybuchł gaz. Pod gruzami budynku zginęła trzyosobowa rodzina Kmiecików.

Wydarzenie to turniej piłkarski, bo właśnie piłka nożna była wielką pasją Darka Kmiecika. – W beznadziejnych wydawałoby się sytuacjach umiał znaleźć wolny czas i kilku dodatkowych chętnych, którzy – niekiedy po nocach – pobiegają z nim za piłką po boisku – wspominają organizatorzy turnieju, który odbędzie się 21 października w hali MORiS w Chorzowie (ulica Dąbrowskiego 113) od godz. 9. do 15.

– Memoriał pozwala powspominać, pozwala pobiegać za piłką, pozwala nacieszyć się spotkaniem z ludźmi, którzy w przeróżny sposób wspominają Kmiecików – ale przede wszystkim pozwala łączyć. Dlatego też w dotychczasowych rozgrywkach udział wzięły zespoły reprezentujące TVP, TVN, Polsatu, Dziennika Zachodniego, Polskiego Radia Katowice po jednej stronie oraz Urzędu Miasta Katowice, Urzędu Miasta Chorzowa, czy grono specjalistów od Imago PR. Jedynym zespołem nie medialnym i nie branżowym pozostaje drużyna Kmiecików – jest to jednak ekipa wyjątkowa, gdyż jest to grupa, która gdyby nie determinacja Darka do organizacji wspomnianych nocnych spotkań prawdopodobnie nigdy by się ze sobą nie spotkała – wymieniają organizatorzy.

W tegorocznej edycji swój udział potwierdziły reprezentacje m. in. TVP Katowice, TVN, Radia Katowice, ale też urzędów miast z Katowic, Chorzowa oraz Sławkowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji.