Ostatnio dodane

III Memoriał Kmiecików

21.10., godz. 10.00-16:00, MORiS Chorzów, ul Dąbrowskiego 113.

MEMORIAŁ KMIECIKÓW to cykliczne już wydarzenie sportowe które organizowane jest celem upamiętnienia tragicznie zmarłych Brygidy, Dariusza i Remigiusza Kmiecików.

Wybór turnieju piłki nożnej jako osi wydarzenia oraz rokroczne zaproszenie drużyn reprezentujących poszczególne redakcje i ludzi mediów nie jest przypadkowy.

To właśnie piłka nożna pozostawała ulubioną dyscypliną Darka, dzięki czemu wielokrotnie w beznadziejnych wydawałoby się sytuacjach umiał znaleźć wolny czas i kilku dodatkowych chętnych, którzy – niekiedy po nocach – pobiegają z nim za piłką po boisku.

Co istotne, niezależnie od wariackich pór wspomnianych spotkań Brygida zawsze cierpliwie je znosiła, nierzadko wyśmiewając z wrodzonym poczuciem humoru grupkę wariatów biegających po nocach na boisku pod przewodnictwem jej męża.

Oni zaś, jako małżeństwo na co dzień pracujące w dwóch osobnych redakcjach, pokazywali, że istnieje możliwość prywatnej symbiozy mimo – przeciwnych w ogólnym mniemaniu – obozów zawodowych.

Taki właśnie jest Memoriał Kmiecików, którego trzecia już edycja zostanie rozegrana w Chorzowie 21 października tego roku. Memoriał pozwala powspominać, pozwala pobiegać za piłką, pozwala nacieszyć się spotkaniem z ludźmi, którzy w przeróżny sposób wspominają Kmiecików – ale przede wszystkim pozwala łączyć. Dlatego też w dotychczasowych rozgrywkach udział wzięły zespoły reprezentujące TVP, TVN, Polsat, Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice po jednej stronie oraz Urząd Miasta Katowice, Urząd Miasta Chorzowa, czy grono specjalistów od Imago PR. Jedynym zespołem nie medialnym i nie branżowym pozostaje drużyna Kmiecików – jest to jednak ekipa wyjątkowa, gdyż jest to grupa, która gdyby nie determinacja Darka do organizacji wspomnianych nocnych spotkań prawdopodobnie nigdy by się ze sobą nie spotkała.

GRAMY, BO PAMIĘTAMY mówi hasło przewodnie Memoriału Kmiecików – i tak naprawdę podsumowuje ono w całości podwaliny tego wydarzenia.

Pamięć pozostaje bowiem nadrzędna – ponad mediami, ponad podziałami, ponad konkurencją, ponad animozjami, ponad barierami.

Liczą się tylko i wyłącznie Brygida, Darek i Remik – nikt i nic poza nimi.

W tegorocznej edycji swój udział w boiskowych zmaganiach potwierdziły reprezentacje m. in. Telewizji Polskiej, Urzędu Miasta Katowice, Telewizji TVN, Urzędu Miasta Chorzowa, Radio Katowice, Urzędu Miasta Sławków oraz Komendy Wojewódzkiej Policji.