Zmarł Grzegorz Miecugow

Grzegorz Miecugow

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz – Grzegorz Miecugow.

Miecugow pracował w Teatrze na Rozdrożu. Od 1980 r. do stanu wojennego był dziennikarzem redakcji informacyjnej lokalnego warszawskiego radia. Po trzyletniej przerwie z radiem został redaktorem programów dla dzieci. W 1987 r. dołączył do zespołu „Zapraszamy do Trójki”, którego w końcu został szefem. To właśnie Miecugow wprowadził cogodzinne serwisy informacyjne oraz ideę radia na żywo. W latach 1989–2001 jako „druh zastępowy” poprowadził kilka wydań „Listy Przebojów Programu Trzeciego”.

W 1989 r. przeszedł do TVP. W TVP1 był prezenterem i wydawcą „Wiadomości”. W 1997 r. razem z Tomaszem Lisem współtworzył „Fakty” w TVN, których był także prezenterem. Kiedy odszedł z redakcji, został doradcą marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. medialnych. Do TVN wrócił w 2001 r. Prowadził pierwszą polską edycję reality show „Big Brother”, a także współtworzył kanał informacyjny TVN24.

Został następnie szefem wydawców TVN24. Od stycznia 2005 r. współprowadził „Szkło kontaktowe”. Został również prowadzącym program „Inny punkt widzenia”.

Był autorem felietonów z serii „Swoje wiem” w „Dzienniku Polskim”. Został również współpracownikiem „Przekroju”. Od 1992 r. prowadził zajęcia dla studentów dziennikarstwa. Był również pracownikiem Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas.