Zmiany w TVP1: Mateusz Matyszkowicz nowym dyrektorem, odchodzą Karwowski i Burdek

Mateusz Matyszkowicz

Szef TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz przejmie obowiązki dyrektora TVP1 i dokończy pracę nad jesienną ramówką stacji. Z firmy odchodzą Krzysztof Karwowski i Jarosław Burdek – ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Mateusz Matyszkowicz kieruje kanałem TVP Kultura od stycznia 2016 roku, czyli od początku prezesury Jacka Kurskiego. Wcześniej (od 2013 roku) był redaktorem naczelnym „Frondy Lux”, był też związany z „Teologią Polityczną”, a w TV Republika prowadził program „Literatura na trzeźwo”. Na antenie TVP Kultura emitowany jest jego autorski program – „Chuligan literacki”.

Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl, Matyszkowicz będzie nowym dyrektorem Jedynki, pozostając jednocześnie szefem TVP Kultura.

Matyszkowicz przejmie obowiązki po Krzysztofie Karwowskim, który kierował redakcją TVP1 od lipca ub.r. (zastąpił Jana Pawlickiego), a od początku 2016 roku był wicedyrektorem Jedynki. Od listopada do grudnia ub.r. nadzorował także prace biura koordynacji programowej.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, do przekazania obowiązków ma dojść w piątek. Mateusz Matyszkowicz dokończy prace nad jesienną ramówką Jedynki, a nowe obowiązki będzie łączył z funkcją dyrektora TVP Kultura.

Z TVP odchodzi także Jarosław Burdek, który od marca był wicedyrektorem TVP1 ds. audycji rozrywkowych i artystycznych. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że Telewizja Polska nie przedłużyła z nim umowy okresowej, która kończy się w czerwcu. Planowane zmiany personalne udało nam się potwierdzić w TVP.