Ostatnio dodane

„Trójkowy Ossobowy” znika z ramówki Trójki, Wojciech Ossowski zwolniony z Polskiego Radia

Wojciech Ossowski

W radiowej Trójce nie będzie już nadawana audycja muzyczna „Trójkowy Ossobowy”, którą przygotowywał i prowadził Wojciech Ossowski. Dziennikarz po 31 latach współpracy z rozgłośnią został zwolniony z Polskiego Radia.

„Trójkowy Ossobowy” był nadawany w Trójce co tydzień w nocy z czwartku na piątek w godz. 2-4. Audycja, przygotowywana przez Wojciecha Ossowskiego, dotyczyła głównie muzyki folkowej, etnicznej i metalowej. Wcześniej funkcjonowała pod nazwą „Ossobliwości muzyczne”.

W sobotę na fanpage’u facebookowym audycji poinformowano, że nie będzie już kontynuowana. – Wszystko dobre, co się dobrze kończy:) – skomentowano. – Wypierniczamy w kosmos z Ossobliwościami i nawet z Ossobowym:))) Właśnie obszedłem 31. -okrągłą – rocznicę pracy w Trójce. I starczy – napisał Ossowski w komentarzu pod wpisem.

Według naszych ustaleń Wojciech Ossowski w ostatnim okresie był zatrudniony w Polskim Radiu na pół etatu jako dziennikarz Dwójki. Teraz zdecydowano się z nim rozstać, co oznacza koniec jego audycji.

Ossowski potwierdził nam, że żegna się z Polskim Radiem, nie chciał mówić o szczegółach. Zapowiedział, że chce kontynuować swoją audycję w „radiowym drugim obiegu”, być może w internecie. – Jakoś przetrwamy – bo wcześniej czy później to wróci – może już nie ja, bo coś pękło we mnie – ale będzie – zapewnił.

Letnia ramówka Trójki będzie obowiązywała od 3 lipca.

Wojciech Ossowski współpracę z Trójką zaczął w 1986 roku, powadził różne audycje o muzyce folkowej (m.in. „Folk – muzyka z przyszłości”, „Folk w pigułce”, „Klub folkowy”). Współpracował również z radiową Dwójką i Czwórką. Jest popularyzatorem muzyki etnicznej, współtworzył m.in. festiwale Mikołajki Folkowe, Ethnosfera i Rock May Festival.