Ostatnio dodane

Arkadiusz Ekiert pokieruje naczelną redakcją gospodarczą Polskiego Radia

Arkadiusz Ekiert

Od sierpnia br. Arkadiusz Ekiert obejmie stanowisko kierownika naczelnej redakcji gospodarczej Polskiego Radia. Zastąpi Małgorzatę Byrską, która od maja pełni obowiązki szefowej.

W listopadzie ub.r. kierownikiem naczelnej redakcji gospodarczej Polskiego Radia został Wojciech Surmacz (zastąpił na tym stanowisku Roberta Lidke). Miesiąc temu Surmacz odebrał nominację na zastępcę dyrektora i redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. Od tego czasu obowiązki kierownika pełni Małgorzata Byrska.

Byrska pokieruje naczelną redakcją gospodarczą do końca lipca br., a 1 sierpnia stanowisko kierownika obejmie Arkadiusz Ekiert.

Arkadiusz Ekiert jest dziennikarzem radiowym, od 2001 roku pracuje w radiowej Trójce. Zajmuje się głównie problematyką ekonomiczną i gospodarczą. Współprowadził także „Sygnały Dnia” w PR1. W latach 2004-2007 był lektorem „Teleexpressu” TVP1. Od 2008 roku w Społecznej Akademii Nauk prowadzi zajęcia z warsztatów radiowych.

W przeszłości Ekiert był współzałożycielem i redaktorem naczelnym lokalnego Radia Vanessa w Raciborzu, pracował też w śląskich rozgłośniach takich jak Radio Knurów, Radio Bielsko, Radio Delta czy Radio Katowice.