Weekendowe „Wydarzenia” Polsatu są dłuższe i prowadzone na stojąco

Bartosz Kurek

Główne wydanie weekendowych „Wydarzeń” Polsatu ma zmienioną formułę. Program prowadzą na zmianę Bartosz Kurek i Joanna Wrześniewska-Sieger.

Bartosz Kurek i Joanna Wrześniewska-Sieger będą prowadzić główne wydanie „Wydarzeń” na zmianę w każdą sobotę, niedzielę i święta. Kurek zadebiutował jako prowadzący w piątek 16 czerwca, ale jego dyżur w ten dzień tygodnia był wyjątkiem.

Nowością weekendowych wydań głównego programu informacyjnego Polsatu jest to, że prowadzący stoją, pokazani są w planie amerykańskim. Stacja zapowiada, że w weekendowych wydaniach będzie mniej tematów politycznych, a więcej informacji z kraju i ze świata oraz ze sportu. „Wydarzenia” w weekendy są dłuższe niż do tej pory,  zaczynają się o godz. 18.50, a w niedzielę 18 czerwca zakończyły się o 19.26. Po nich był blok reklamowy i prognoza pogody, a równo o godz. 19.30 rozpoczęła się audycja „Państwo w państwie”.

Bartosz Kurek dotychczas nie prowadził głównych wydań ”Wydarzeń” Polsatu. Pracował w Polsat News. Zniknął z anteny pod koniec lutego br., po tym jak po jednym z jego pytań w programie ”Śniadanie w Radiu Zet” ze studia wyszedł poseł PiS Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.