Ostatnio dodane

Grand Press Photo dla Arka Goli!

Nagrodzone zdjęcie Arkadiusza Goli w konkursie Grand Press Photo 2017

Fotoreporter „Dziennika Zachodniego”, Arkadiusz Gola, zdobył dziś I miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017 w kategorii Sport. Konkurs Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Gratulacje!

Spośród 5,2 tys. nadesłanych w tym roku materiałów na Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017 jury zakwalifikowało do finału 68 zdjęć pojedynczych i 10 reportaży.

Nagrody zostały przyznane w grupie zdjęć pojedynczych w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret; w grupie reportaży w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie. Osobną kategorią jest Projekt dokumentalny.

W kategorii Sport do finału przeszło 11 fotografii. Wygrał Arek Gola za niesamowite zdjęcie zrobione w momencie wykonywania rzutu karnego podczas podwórkowego meczu piłki nożnej w Świętochłowicach.

Na stronie www.dziennikzachodni.pl Arek Gola prowadzi cykl „Dobry kadr”. Zabiera Państwa w podróż po świecie dobrej fotografii. Co tydzień przedstawia ważne zdjęcie lub ważnych autorów, na ogół związanych z naszym regionem.