Ostatnio dodane

Koniec programu „12-ty Krok” w Telewizji Republika, Rafał Porzeziński skupi się na radiowej Jedynce

Rafał Porzeziński

W najbliższą sobotę Telewizja Republika pokaże ostatni odcinek programu „12-ty Krok” prowadzonego przez Rafała Porzezińskiego, dyrektora Programu I Polskiego Radia. – To nie jest proste: kierować dużą stacją i jednocześnie prowadzić cotygodniowy program – tłumaczy Porzeziński.

O zakończeniu „12-tego Kroku” Rafał Porzeziński poinformował na Twitterze, zapowiadając, że ostatni odcinek zostanie pokazany w najbliższą sobotę.

Program zaczął być emitowany w Telewizji Republika w styczniu 2014 roku. W każdym odcinku Rafał Porzeziński rozmawiał o zmaganiach z uzależnieniami z różnymi gośćmi: zarówno znanymi osobami świata kultury, polityki i nauki, jak też zwykłymi członkami wspólnot 12 kroków. Zrealizowano 165 odcinków cyklu.

Porzeziński od stycznia ub.r. jest dyrektorem radiowej Jedynki, a od marca ub.r. prowadzi w niej audycję „Twarzą w twarz – Ocaleni” (we wtorki po godz. 23), w której rozmawia z osobami z doświadczeniami wychodzenia z kryzysu, uzależnień i chorób.

– Za dużo obowiązków na jednej głowie. To nie jest proste: kierować dużą stacją i jednocześnie prowadzić cotygodniowy program – uzasadnia Porzeziński w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zakończenie „12-tego Kroku”.

Zaznacza, że jest zadowolony z tego programu. – Miałem ogromną radość z kontaktów z dużą grupą osób, którym ten program pomógł. Niezależnie od ich dalszych losów, cieszyły ich pierwsze decyzje, wynikające z obejrzenia w programie osób z podobnymi historiami – o podjęciu leczenia, zdecydowanych działaniach wobec osób współuzależnionych – stwierdza. – Myślę, że taki program jest potrzebny i wierzę, że znów pojawi się w przestrzeni medialnej. Na razie cieszę się, że podobną audycję mam radość prowadzić w radiowej Jedynce – dodaje.