Ostatnio dodane

Piotr Dziemiańczuk nie jest już szefem informacji w TVP Info

Piotr Dziemiańczuk

Piotr Dziemiańczuk został w czwartek odwołany przez zarząd Telewizji Polskiej z funkcji wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zarządzającego treściami informacyjnymi w TVP Info – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziemiańczuk wcześniej był m.in. wydawcą „Panoramy” i dziennikarzem TVP Szczecin.

Funkcję wicedyrektora TAI Piotr Dziemiańczuk objął w sierpniu ub.r., niedługo po tym jak dyrektorem TAI został Piotr Lichota.

Według naszych informacji w czwartek obaj zostali odwołani przez zarząd TVP. Nowym dyrektorem TAI mianowano Klaudiusza Pobudzina.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na razie na nasze pytania dotyczące tych zmian.

Piotr Dziemiańczuk jako wicedyrektor TAI odpowiadał przede wszystkim za programy i pasma informacyjne TVP Info, m.in. zarządzał zespołem wydawców (szefem publicystyki kanału był Dawid Wildstein). Z kolei od stycznia do sierpnia ub.r. pracował jako wydawca w „Panoramie” TVP2.

Wcześniej Dziemiańczuk przez wiele lat był związany z TVP Szczecin. Był reporterem, prowadzącym i wydawcą programu informacyjnego „Kronika” oraz wydawcą programu „Co niesie dzień”.

Przypomnijmy, że niedawno nastąpiły też zmiany w zespole dziennikarskim TVP Info: z końcem marca odszedł Piotr Chęciński, a miesiąc później – Marta Budzyńska-Giersz (przeszła do Polsat News).