Ostatnio dodane

Polska Agencja Prasowa zmienia strukturę, Radosław Gil redaktorem naczelnym

Od 1 kwietnia br. Polska Agencja Prasowa będzie miała nową strukturę, w ramach której połączone zostaną PAP Media, PAP Biznes i PAP Foto – dowiedział się „Presserwis”. Redakcją naczelną pokieruje Radosław Gil, dotychczas redaktor naczelny PAP Media.

Nowa struktura zakłada wyraźne oddzielenie działu redakcyjnego i organizacyjnego w Polskiej Agencji Prasowej. Jak wynika z informacji „Presserwisu”, wszystkie redakcje i działy dziennikarskie będą od kwietnia podlegać pod nową redakcję naczelną PAP.

Redaktorem naczelnym PAP zostanie Radosław Gil, który kierował PAP Media. Będą mu podlegać: newsroom, PAP Biznes, redakcja foto, redakcja krajowa (w ramach której działa lifestylowy PAP Life), redakcja sportowa, zagraniczna, a także nowo utworzone redakcje: multimedialna, opinii i komentarzy, serwisów zagranicznych. PAP planuje rozwijać ofertę wideo – w ramach nowej redakcji multimedialnej – i rozbudować serwisy obcojęzyczne.

Prezes PAP Artur Dmochowski nie chciał komentować wprowadzanych zmian. Z Radosławem Gilem nie udało się nam skontaktować.

Przypomnijmy, że do tej pory redakcje PAP podzielone były na: oddział Media (newsroom, redakcja krajowa, sportowa, zagraniczna, korespondenci krajowi), oddział Biznes (redakcja ekonomiczna, zespół serwisu anglojęzycznego) i oddział Foto – które to jednostki były od siebie niezależne. Zdaniem obecnych władz agencji ta niezależność nie działała na korzyść firmy.

Zmiany dotyczą też Centrum Rozwoju Biznesu i Centrum Prasowego (dystrybucja komunikatów prasowych, organizowanie konferencji) – dotychczas podlegające bezpośrednio pod prezesa zarządu, będą w nowym pionie operacyjnym razem z biurem marketingu, produktów i projektów. W strukturze wydzielone zostało też biuro ds. bezpieczeństwa informatycznego, a podlegające do tej pory bezpośrednio pod prezesa zespoły zajmujące się BHP, administracją i HR zostały zgrupowane w jeden pion administracyjny.

Jeszcze przed wprowadzeniem zmian, w lutym br., z funkcji szefowej PAP Foto odeszła Anna Brzezińska – zastąpił ją Konrad Kalbarczyk. Był on w latach 1999-2016 koordynatorem zespołu fotografów w ZPR Media.