Blogerzy promują Koleje Śląskie

Koleje Śląskie we współpracy z Anią i Łukaszem – dwójką blogerów podróżniczych ze Śląska – chcą pokazywać urokliwe miejsca województwa śląskiego i zachęcać do podróży pociągiem. Wpisy młodych osób mają być inspiracją przede wszystkim dla tych, którzy nie zawsze mają pomysł na weekend, a chcieliby wolny czas spędzić aktywniej.

Ania i Łukasz to mieszkańcy Mysłowic i Rudy Śląskiej. Ich wspólną pasją są podróże i to im poświęcają swój wolny czas. Od października 2015 r. prowadzą bloga sofarsofine.com, na którym opisują swoje doświadczenia z turystycznych wojaży. Od teraz, wspólnie z Kolejami Śląskimi będą podpowiadać jak, dokąd i za ile pojechać, aby za niewielkie pieniądze mile spędzić czas, zobaczyć ciekawe miejsca, odpocząć. Wpisy będą pojawiać się co kilka tygodni.

Prawdopodobnie jesteśmy pierwszym i jedynym przewoźnikiem samorządowym w Polsce, który właśnie w taki sposób promuje turystykę i zachęca do podróżowania pociągiem” – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. „Skąd pomysł na tak oryginalną formę promocji? Zainspirowaliśmy się francuskim narodowym przewoźnikiem SNCF. Nasi koledzy z Zachodu mają swoją Rosalię i Gustava, my mamy Anię i Łukasza” – dodaje Wawrzaszek.

Wraz z pojawieniem się blogerów na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika, zaktualizowane zostały także w zakładce Turystyka treści poświęcone wspólnej ofercie Kolei Śląskich i Kolei Czeskich. „Teraz w jeszcze bardziej przejrzysty i atrakcyjny sposób przedstawiamy możliwości dotarcia do intrygujących miejscowości w Czechach. W jednym miejscu w łatwy sposób można sprawdzić m.in. ceny biletów i gdzie je kupić oraz co warto zobaczyć w poszczególnych miejscowościach” – mówi Wawrzaszek.