RASP przeprosił za nieprawdziwe teksty w „Fakcie” o romansie Michała Kamińskiego z żoną współpracownika

W serwisie internetowym „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) zamieszczono przeprosiny od wydawcy dziennika dla Emilii i Rafała Godlewskiego za teksty w „Fakcie” z kwietnia 2014 roku twierdzące, że Godlewska była kochanką polityka PO Michała Kamińskiego, dzięki czemu on i jej mąż dostali pracę.

Przeprosiny dotyczą artykułów zamieszczony w „Fakcie” i serwisie Fakt.pl od 11 do 16 kwietnia 2014 roku. Sugerowano w nich, że Emilia Godlewska, żona Rafała Godlewskiego, współpracownika ówczesnego europosła PO Michała Kamińskiego, miała romans z tym politykiem. Jeden z tych artykułów był głównym tematem na pierwszej stronie dziennika, zilustrowano wspólnymi zdjęciami Kamińskiego i Godlewskiej z restauracji w Brukseli. „Amory z cudzą żoną”, „Wymowne spojrzenie europosła” – czytamy w tytułach przy zdjęciach.

W komunikacie Ringier Axel Springer Polska oświadcza, że informacje w tych publikacjach, jakoby Godlewska była kochanką Kamińskiego i dzięki temu dostała pracę w Parlamencie Europejskim, a jej mąż został zatrudniony jako asystent Kamińskiego, są nieprawdziwe i naruszyły dobra osobiste Godlewskich. Zaznaczono, że zamieszczenie przeprosin jest wynikiem przegranego procesu sądowego.

Komunikat zamieszczono u góry strony głównej Fakt.pl (od ponad dwóch lat działającego pod marką Fakt24.pl), zaraz pod menu. Był widoczny we wtorek rano, a w godzinach południowych nie był już wyświetlany. Na razie nie ukazał się w wydaniu drukowanym „Faktu”. Ringier Axel Springer Polska nie podaje żadnych informacji na ten temat. – Nie komentujemy wyroków sądowych – uzasadnia Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej w firmie.

Latem ub.r. wydawca „Faktu”, tak samo jak wydawca serwisu Pudelek.pl, przeprosił Samantę Stuhr, byłą żonę Macieja Stuhra, za publikacje o jej życiu prywatnym z 2013 roku, zawierające nieprawdziwe informacje oraz naruszające jej dobre imię, wizerunek i prawo do prywatności.