Publicysta „W Sieci” Jerzy Jachowicz prowadzącym „Rozmowę dnia” w radiowej Jedynce

Jerzy Jachowicz

Jerzy Jachowicz, stały publicysta tygodnika „W Sieci”, dołącza do grona gospodarzy cyklu wywiadów „Rozmowa dnia” emitowanych w radiowej Jedynce ok. godz. 12.20 w ramach pasma „W samo południe. Będzie prowadził rozmowę raz w tygodniu.

Pierwszy raz „Rozmowę dnia” Jerzy Jachowicz będzie prowadził w najbliższy piątek. Pozostałymi gospodarzami tego cyklu wywiadów są Krzysztof Grzesiowski, Antoni Trzmiel, Wincenty Pipka, Marek Mądrzejewski i Samuel Pereira.

Jerzy Jachowicz od września ub.r. prowadzi dwie audycji w Polskim Radiu 24: Kulisy spraw” (innymi gospodarzami są Michał Majewski, Rafał Dudkiewicz, i Łukasz Kurtz) oraz „Dwoje na jednego” (razem z Elizą Olczyk).

Jachowicz jest obecnie stałym publicystą tygodnika „W Sieci”, współpracuje również z „Gazetą Polską Codziennie”. Wcześniej w porannym wydaniu audycji „Zapraszamy do Trójki” prowadził cykl „Z Archiwum Jerzego Jachowicza”, gdzie opowiadał o wydarzeniach, którymi zajmował się jako dziennikarz śledczy.

W latach 1989-2005 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, a potem pracował w „Newsweek Polska” i „Dzienniku”. Był działaczem opozycji demokratycznej (NSZZ „Solidarność”), jest jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce.