BBC i Polskie Radio szykują audycję radiową dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Helen Boaden i Barbara Stanisławczyk

Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk spotkała się wczoraj z dyrektor generalną BBC Helen Boaden oraz jej zastępcą Grahamem Ellisem. Omawiano m.in. współpracę programową, wymianę doświadczeń i sytuację mediów w Europie.

Helen Boaden i Graham Ellis przyjechali do Warszawy na zaproszenie prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk. W czasie spotkania dyskutowano m.in. o wymianie programowej.

BBC we współpracy z Polskim Radiem przygotowuje audycję kierowaną specjalnie dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Realizacją zajmą się działy programowe obu nadawców.

– Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które się przed nami otwierają. Jest wielu Polaków, którzy żyją na Wyspach, a Brytyjczycy są też ciekawi świata. Czujemy, że jest wiele przestrzeni, w których możemy podjąć kreatywną współpracę w obrębie muzyki, czy audycji radiowych, różnych form – mówi Helen Boaden.

Polskie Radio przedstawiło swój wstępny pomysł zorganizowania w Wielkiej Brytanii koncertu muzyki popularnej dla Polaków mieszkających na Wyspach. BBC wyraziło zainteresowanie takim przedsięwzięciem i zapewniło, że będzie służyć swoim know-how, jeśli pomysł znajdzie się w fazie realizacji. Była to pierwsza rozmowa na ten temat, więc żadnych szczegółowych ustaleń nie poczyniono.

– Rozmawiamy o wielu aspektach współpracy zarówno programowej jak i pozaprogramowej. Wstępnie rozmawialiśmy o zorganizowaniu koncertu. Dyskutowaliśmy także o problemach, które nurtują dziennikarstwo w Europie. To była wymiana wzajemnych doświadczeń – podsumowuje prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk.