Do udziału w konferencji zaproszeni są obecnie funkcjonujący nadawcy lokalni, regionalni i ponadregionalni, a także podmioty zainteresowane rozpoczęciem nadawania w technologii cyfrowej.
Konferencję otworzy Witold Kołodziejski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W obradach wezmą udział przedstawiciele KRRiT oraz polscy i zagraniczni eksperci w dziedzinie wdrażania radia cyfrowego.
Przedmiotem wystąpień będą m.in.: aktualna sytuacja radiofonii lokalnej w Polsce, nowy plan zagospodarowania częstotliwości dla nadawców lokalnych i regionalnych, a także polskie propozycje niskobudżetowe dla nadawców lokalnych; zasady postępowania koncesyjnego w sprawie rezerwacji miejsca na multipleksie lokalnym wraz z rozporządzeniem KRRiT o wysokości opłat koncesyjnych.
Graham Dixon, Dyrektor Radia w EBU (Europejska Unia Nadawców), zaprezentuje aktualny stan radiofonii DAB+ w Europie. Przedstawi perspektywy jej rozwoju wraz ze stanowiskiem EBU w sprawie radiofonii cyfrowej jako szansy dla lokalnych i regionalnych nadawców publicznych i niepublicznych oraz konieczności współpracy wszystkich uczestników rynku radiowego.
Jak podkreśla KRRiT, cyfryzacja radiofonii w Polsce to jeden z celów strategicznych, który będzie realizowany do 2022 r. Proces koncesyjny będzie dotyczyć miejsc na multipleksach lokalnych w 34 miastach w Polsce.