Onet-RAS chce usunięcia tekstu z Tvp.info o dziennikarzu „Faktu”

Grupa Onet-RAS Polska zażądała od Telewizji Polskiej usunięcia z Tvp.info tekstu, w którym serwis wytknął dziennikarzowi „Faktu” wpisy w internecie sprzed lat.

10 maja 2018 roku serwis Tvp.info opublikował tekst „Dziennikarz »Faktu«: Zorganizowałbym zamach na Antoniego Macierewicza”. Autorzy podpisani skrótami „sap, mnie” przywołali w nim kilka wpisów Łukasza Maziewskiego, który obecnie jest dziennikarzem „Faktu”. Jeden z nich brzmiał: „Gdybym miał milion dolarów… kupiłbym Bugatti EB 110, wspomagałbym schroniska dla zwierząt, zorganizowałbym zamach na Antoniego Macierewicza. Serio”.

Grupa Onet-RAS Polska „ze względu na rażącą nierzetelność artykułu” zapowiedziała skierowanie sprawy do sądu.

Redaktor naczelny Tvp.info Samuel Pereira we wtorek poinformował, że Grupa Onet-RAS Polska w piśmie do TVP żąda usunięcia tekstu. „Mec. Kudła @Tovardsen (Jakub Kudła, dyrektor działu prawnego koncernu – przyp. red.). obraża autora tekstu, pisząc, że »nie starczyło mu inteligencji«, żeby rozpoznać »żartobliwy« charakter marzeń dziennikarza »Fakt« @jodynaa o zamachu na Macierewicza” – napisał Pereira.

Agnieszka Skrzypek-Makowska, group communications manager Grupy Onet-RAS Polska, wyjaśnia, że był to jeden z argumentów w piśmie. Precyzuje, że Jakub Kudła napisał, że „być może autorowi nie starczyło inteligencji, żeby rozpoznać żartobliwy charakter wpisów”.

„TVP będzie postępować w zgodzie z prawem prasowym” – informuje biuro prasowe TVP.