Nowa osoba w Radiu 357

Wcześniej była aktorką

Katarzyna Grajlich

Do zespołu internetowego Radia 357 dołączyła Katarzyna Grajlich. Z wykształcenia jest aktorką, wcześniej pracowała m.in. w TVP Sport.

Katarzyna Grajlich z Radiem 357 jest związana od maja, natomiast w piątek przywitała się z patronami rozgłośni.

– W materiałach reporterskich i serwisach informacyjnych postaram się w prosty i rzetelny sposób opowiadać o tym, co ważne, palące, godne uwagi. A żeby przyjemnie się tego słuchało, nastroję dobrze struny i zadbam o dykcję. Lubię pracować z głosem. Lubię te chwile, gdy mogę do Was mówić – opisała.

– Od głosu wszystko się u mnie zaczęło. To on zawiódł mnie na lekcje śpiewu, do Akademii Teatralnej, przez telewizję aż do radia. Tego Radia. Waszego Radia – podkreśliła.

Wcześniej Katarzyna Grajlich była związana z TVP Sport. Z wykształcenia jest aktorką. Ukończyła studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, występowała m.in. w spektaklach Teatru Wierszalin i Białostockiego Teatru Lalek.

Radio 357: ilu ma słuchaczy i ile zarabia

W ub.r. Radio 357 osiągnęło wzrost przychodów o 9,1 proc. do 14,1 mln zł. Zwiększyły się zarówno wpłaty od patronów, jak też wpływy reklamowe. Stacja osiągnęła 235,4 tys. zł zysku brutto.

Według danych z badania Krajowego Instytutu Mediów od grudnia 2022 do maja ub.r. Radia 357 codziennie miało średnio 276,7 tys. słuchaczy i 14,1 proc. udziału w czasie słuchania radia w internecie. Wyższe wyniki osiągnęło jedynie RMF FM. Działalność Radia 357 jest oparta na wpłatach od internautów – na Patronite stację wspiera obecnie 50 tys. użytkowników, wpłacając co miesiąc 933 tys. zł.