Ponad 20-osobowa ekipa TVN Warner Bros.

Discovery jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

- Dostęp do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu będzie bezprecedensowy - zapowiada Maciej Słomczyński

Ponad 20 osób z Polski wysyła TVN Warner Bros. Discovery do obsługi Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które rozpoczynają się 26 lipca. Na platformie streamingowej Max dostępne będzie 1,8 tys. godzin transmisji z polskim komentarzem.

– Dostęp do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu będzie bezprecedensowy. Jeszcze nigdy w Polsce nie było tak szerokiej oferty dla widzów – mówi „Presserwisowi” Maciej Słomczyński, production & olympic games director w Eurosporcie. – W szczytowych momentach w tym samym czasie rozgrywać się będzie po 30 wydarzeń na różnych arenach i pracować będzie nawet 15 naszych zespołów komentatorskich – wymienia.

W ponad 20-osobowej ekipie z Polski w Paryżu będą m.in. Michał Korościel, Paweł Kuwik, Justyna Kostyra, Sebastian Szczęsny, Piotr Karpiński i Kacper Merk. – Mamy wynajęty dach hotelu obok Łuku Triumfalnego z widokiem na wszystkie strony Paryża. Tam będą studia międzynarodowe, ale również: polskie, szwedzkie, niemieckie, francuskie i włoskie – opowiada Słomczyński.

– Na platformie streamingowej Max planujemy 3,8 tys. godzin transmisji zawodów sportowych, z czego przynajmniej 1,8 tys. po polsku, w tym część z Paryża, jak siatkówka czy lekkoatletyka – zapowiada Maciej Słomczyński. Po polsku komentowane będą m.in. mecze tenisa rozgrywane na korcie centralnym, w całości turnieje koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki, a także golf, surfing i sporty gimnastyczne (gimnastyka artystyczna, skoki do wody, pływanie synchroniczne).

Na czas igrzysk Eurosport uruchomi siedem dodatkowych kanałów w jakości HD i jeden w 4K. Zaoferują je swoim klientom m.in. Play i Vectra.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu potrwają do 11 sierpnia.