W TV Republika kolejna osoba z „Wiadomości”

Wydaje „Dzisiaj”

Danuta Holecka TV Republika

W zespole Telewizji Republika znalazła się Maria Twardzicka, w ostatnich latach reporterka i researcherka w „Wiadomościach” TVP.

Maria Twardzicka w TV Republika pracuje w zespole tworzącym program informacyjny „Dzisiaj”. Jest jednym z wydawców, a także przygotowuje materiały o tematyce zagranicznej i lifestylowej.

Według danych Nielsen Audience Meaurement w kwietniu br. główne wydanie „Dzisiaj” oglądało średnio 371 456 osób, zapewniając 3,45 proc. udziału w widowni pasma. Rok wcześniej program miał 11 691 widzów i 0,12 proc. udziału.

Poprzednio Maria Twardzicka przez 17 lat pracowała w Telewizji Polskiej. Była w zespole „Wiadomości”, jako researcherka i reporterka przygotowywała relacje m.in. o tematyce społecznej i politycznej.

Twardzicka to kolejna osoba z poprzednich zespołów „Wiadomości” i TVP Info, która pracuje w TV Republika. W tej grupie są m.in. Danuta Holecka, Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek, Jarosław Olechowski, Anna Popek, Rafał Patyra i Adrian Borecki. W połowie marca dołączył Adrian Klarenbach (prowadzi kilka programów publicystycznych), a na początku kwietnia – Konrad Wąż jako reporter „Dzisiaj”.

W kwietniu br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 160 797 widzów, a udział w rynku oglądalności – 3,04 proc. Rok wcześniej było to odpowiednio 4 901 widzów i 0,09 proc. udziału (dane Nielsen Audience Measurement).