Bianka Mikołajewska odchodzi z Wirtualnej Polski

Ma mieć magazyn w TVP

Bianka Mikołajewska w Wirtualnej Polsce przez kilka miesięcy była szefową Magazynu WP

Dziennikarka Bianka Mikołajewska odchodzi z Wirtualnej Polski. Z nieoficjalnych informacji „Presserwisu” wynika, że przechodzi do Telewizji Polskiej, gdzie ma przygotowywać magazyn reportersko-śledczy.

Mikołajewska w Wirtualnej Polsce pracowała od lipca 2022. Była tam m.in. szefową Magazynu WP (od marca do października 2023).

Dziennikarka potwierdza „Presserwisowi”, że do rozstania z WP doszło za porozumieniem stron. Nie zdradza swoich planów zawodowych.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że pracuje nad programem reportersko-śledczym, który będzie nadawany w TVP. Trwa jeszcze do niego rekrutacja reporterów.

Przed dołączeniem do WP Bianka Mikołajewska była – od czerwca 2016 roku – zastępczynią redaktora naczelnego serwisu OKO.press i szefową działu śledczego. Od września 2021 roku prowadziła poniedziałkowe wydania „Popołudniowej rozmowy w RMF FM”. Współpraca z radiem zakończyła się jednak w momencie podjęcia pracy w WP, ponieważ, jak wyjaśniała sama Mikołajewska, rozgłośnia uznała, że Wirtualna Polska jest jej bezpośrednią konkurencją. Wcześniej, od 2013 do 2016 roku, Mikołajewska była dziennikarką „Gazety Wyborczej”, a w latach 2000-2013 – „Polityki”.

Bianka Mikołajewska jest laureatką najważniejszych nagród dziennikarskich. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, a w 2019 roku w tym samym konkursie tytuł Dziennikarza Dekady. Była Dziennikarzem Roku 2016 w plebiscycie polskich redakcji organizowanym przez „Press”.