Radio Zet usuwa tekst o powiązaniach Krzysztofa Stanowskiego z Rosją i przeprasza

Krzysztof Stanowski doczekał się przeprosin serwisu Radiozet

Radio Zet usunęło ze swojego serwisu internetowego artykuł „Kto stoi za Krzysztofem Stanowskim? Kanał Zero ma mieć powiązania z Rosją” będący omówieniem materiału Tomasza Piątka na YouTube. Redaktor naczelny serwisu Radiozet.pl Łukasz Sawala przeprosił założyciela Kanału Zero za tę publikację. Stanowski przeprosiny przyjął, ale nie od razu.

Krzysztof Stanowski doczekał się przeprosin serwisu Radiozet
Krzysztof Stanowski doczekał się przeprosin serwisu Radiozet

W serwisie Radiozet.pl opublikowany został we wtorek 16 kwietnia artykuł Sergiusza Kurczuka „Kto stoi za Krzysztofem Stanowskim? Kanał Zero ma mieć powiązania z Rosją” będący omówieniem materiału wideo Tomasza Piątka na kanale Reset Obywatelski na YouTube. O powiązaniach Stanowskiego z Rosją – zdaniem Piątka – świadczyć ma obecność w radzie nadzorczej Kanału Zero prawnika i byłego właściciela klubu Legia Warszawa Bogusława Leśnodorskiego. Według Piątka miał on obsługiwać prokremlowskiego oligarchę, a także robić interesy w Rosji i na Białorusi. Leśnodorski w Kanale Zero razem z prof. Marcinem Matczakiem prowadzą format „Niepoprawnik”.

„Agora – bo do niej należy Radio Zet – uderza ponownie. Tym razem mam powiązania z Rosją. Dowody są po prostu porażające. Ja chciałem was tylko ostrzec przed Radiem Zet, ponieważ Zet nie jest przypadkowe: to symbol rosyjskiej inwazji na Ukrainę” – napisał we wtorek Krzysztof Stanowski w serwisie X”.

„Przepraszam w imieniu redakcji” – napisał w odpowiedzi do Stanowskiego Sawala.

„To w imieniu redakcji przeproś na głównej stronie, a nie na twitterku” – zareagował założyciel Kanału Zero.

Gdy Łukasz Sawala poinformował, że tekst został usunięty, bo „Padło w nim kilka za daleko idących stwierdzeń, zupełnie niepotrzebnie”, Stanowski nie odpuszczał. „Kilka za daleko idących stwierdzeń? Wrzucacie totalne gówno, sugerując, że działam na zlecenie Kremla, po czym usuwacie z powodu »kilku za daleko idących stwierdzeń«. Wypierdalać. Mielibyście chociaż honor, żeby napisać, że przepraszacie za ten skandaliczny artykuł” – odpisał założyciel Kanału Zero.

Ostatecznie na stronie głównej serwisu Radiozet.pl pojawił się tekst pt. „Oświadczenie i przeprosiny redaktora naczelnego RadioZET.pl w sprawie Krzysztofa Stanowskiego”. Łukasz Sawala napisał w nim: „We wtorek na naszym portalu pojawił się tekst, który nigdy nie powinien zostać opublikowany. W imieniu redakcji przepraszam Krzysztofa Stanowskiego, ponieważ bez uzasadnienia zasugerowaliśmy, że on, jego firma lub jego partnerzy biznesowi mogą mieć związki z Putinem, na co nie ma żadnych dowodów. Wnioski z tego błędu już zostały wyciągnięte”.

Krzysztof Stanowski skomentował w serwisie X: „Dziękuję, to jednak zaskakujące”.