Dziennikarz TVP z poważnymi obrażeniami po potrąceniu przez samochód

Policja szuka sprawcy

Krzysztof Czub, dziennikarz poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej, wskutek potrącenia przez samochód doznał poważnych obrażeń. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jest poszukiwany przez policję.

Do wypadku doszło we wtorek na ul. Kamiennej w Wysocku pod Ostrowem Wielkopolskim. Krzysztof Czub w wolnym czasie jechał na rowerze, został potrącony przez samochód jadący z dużą prędkością.

Jak podano w serwisie TVP3 Poznań, wskutek uderzenia Krzysztof Czub został rzucony na auto zaparkowane przy ulicy. Pierwszej pomocy udzielili mu świadkowie, potem karetka zabrała dziennikarza do szpitala w Ostrowie. Okazało się, że doznał wielu złamań, m.in. żeber.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, szuka go policja. – Wszystkie patrole otrzymały rysopis samochodu podobnego do toyoty yaris w kolorze czerwonym lub bordowym. Policja szuka zapisów z monitoringu na prywatnych domach, by zidentyfikować samochód sprawcy. Jeśli ktokolwiek posiada informacje dotyczące zdarzenia lub kierowcy, proszony jest o kontakt z policją – opisano.

Krzysztof Czub do pracy w TVP3 Poznań wrócił niedawno. Wcześniej pracował w stacji do 2017 roku.