Zmiany w Trójce także przed południem

Grochal wcześniej niż Michniewicz

Renata Grochal

W nowej ramówce radiowej Trójki poranny cykl wywiadów z politykami, prowadzony przez Renatę Grochal, będzie zatytułowany „Bez uników”. Natomiast pasmo przedpołudniowe nazwano „Dobrego dnia!” – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Cykl wywiadów Renaty Grochal „Bez uników” będzie emitowany w Trójce od poniedziałku do piątku o godz. 8:13. O tej porze kończą się radiowe części wywiadów prowadzonych w RMF FM przez Roberta Mazurka i w Radiu ZET przez Bogdana Rymanowskiego. Każda rozmowa z cyklu „Bez uników” ma trwać ok. 15 minut. Renata Grochal zadebiutuje na antenie w najbliższy wtorek.

Grochal jako prowadząca rozmowy o tematyce politycznej w Trójce zastąpi Beatę Michniewicz, z którą rozgłośnia pożegnała się na początku marca. Michniewicz była związana ze stacją przez 41 lat.

W ostatnich tygodniach cykl „Salon polityczny Trójki” zamiast Michniewicz prowadziła Sylwia Białek. Wywiady przez lata nadawano o godz. 8:45.

Trójka bez sobotniej debaty z politykami

W nowej ramówce stacji nie ma natomiast sobotniego programu „Śniadanie w Trójce”, w którym Beata Michniewicz rozmawiała z przedstawicielami największych ugrupowań politycznych. Magazyn był emitowany w godz. 9-10.

Teraz Trójka w soboty godz. 10-13 ma nadawać pasmo prowadzone przez Martynę Matwiejuk. Natomiast przez kolejne trzy godziny będzie można słuchać audycji „Wszystko, wszędzie, teraz” autorstwa Katarzyn Borowieckiej, która niedawno po powrocie do stacji z Radia 357 objęła stanowisko szefowej redakcji słowa.

Z kolei pasmo od poniedziałku do czwartku od godz. 9 do 12 będzie teraz mieć nazwę „Dobrego dnia!”. W najbliższych dniach mają je prowadzić na zmianę Justyna Grabarz i Krzysztof Łoniewski. Z kolei od poniedziałku do czwartku w godz. 12-15 nadawany będzie „Program środka” (m.in. z Tomaszem Żądą i Radosławem Nałęczem jako gospodarzami), a w piątki – „Samograj” Radosława Nałęcza w godz. 12-13 oraz „Trójkowo filmowo” Ryszarda Jaźwińskiego przez kolejne dwie godziny.

W godz. 15-16 od poniedziałku do piątku na antenie będzie „W tonacji Trójki” (prowadzone m.in. przez Grzegorza Hoffmana i Michała Grabokowskiego), a potem przez trzy godziny „Zapraszamy do Trójki”.

Młynarski, Kuźniar i Afrojax w niedziele

Jak już informowaliśmy, od najbliższego tygodnia mocno zmienia się także niedzielna ramówka Trójki. Od godz. 10 do 17 będą się na nią składały autorskie audycje. W godz. 10-11 będzie można słuchać programu „Niewidzialni” prowadzonego przez reportażystę Macieja Wasielewskiego, autora m.in. książek „Niewidzialna ręka” i „Jutro przypłynie królowa”.

Przez kolejną godzinę emitowany będzie „Pianokrąg” autorstwa pianisty i kompozytora Bartka Wąsika, a w godz. 12-13 – „Królestwo Roślin” prowadzone przez Pawła Sztarbowskiego, wicedyrektora programowego Teatru Powszechnego w Warszawie.

Na antenę Trójki wróci ze swoją audycją „Salon, ulica, dancing” muzyk Jan Emil Młynarski. Wcześniej prowadził ją w latach, teraz będzie ona nadawana w godz. 13-15. Młynarski w latach 2020-22 miał audycję „Wesoła warszawska fala Janka Młynarskiego” w Radiu Nowy Świat.

W godz. 15-16 Trójka będzie emitować cykl „360 Stopni” Jarosława Kuźniara. O tym, że Kuźniar (pracował już w rozgłośni dwie dekady temu) rozmawia o współpracy ze stacją, informowaliśmy już kilka dni temu. Z kolei w godz. 16-17 „Afro Godzinę” będzie prowadził Michał Hoffmann, muzyk znany też jako Afrojax, od lat lider Afrokolektywu. Hoffmann z Trójką jest związany od 2003 roku, odpowiada m.in. za oprawę antenową.

W niedziele rano tak jak poprzednio Trójka będzie emitować programy „Bed & Breakfast” (w godz. 8-9) prowadzony przez Piotra Firana i Rafa Uzara oraz „Zagadkową Niedzielę” (godz. 9-10) Katarzyny Stoparczyk, a po południu – „Trzecią Stronę Medalu” (godz. 17-19).

Natomiast w godz. 20-21 pojawi się audycja „Wszystkie Książki Świata” prowadzona przez Michała Nogasia, który w pierwszej połowie lutego br. po kilku latach przerwy (pracował wówczas w „Gazecie Wyborczej” i Radiu Nowy Świat) wrócił do Trójki.

Roszady w zespole Trójki

Od połowy stycznia szefową Trójki jest Agnieszka Szydłowska, wcześniej związana ze stacją przez kilkanaście lat (odeszła wiosną 2020 roku, w ostatnich latach współpracowała m.in. z newonce.radiem). W pierwszeuj połowie lutego wicedyrektorem Trójki został Michał Nogaś, wrócił do rozgłośni po ponad sześciu latach pracy w „Gazecie Wyborczej” i 3,5 roku współpracy z Radiem Nowy Świat.

Stanowisko sekretarza redakcji stacji objął Adam Sobieraj (w miejsce Roberta Kosickiego), a jego zastępcą został Mateusz Tomaszuk, który wrócił do rozgłośni po kilku miesiącach przerwy. Oprócz Katarzyny Borowieckiej z Radia 357 do Trójki przechodzi też Kuba Jonczyk. Natomiast kilka dni temu o swoim powrocie z Radia 357 do Trójki poinformowała reporterka Anna Dudzińska.

Zmiany w ramówce wprowadzono już w ostatnich tygodniach. W sobotniej ramówce pojawiła się audycja „Po prostu Wschód – magazyn Piotra Pogorzelskiego” (tydzień temu Pogorzelski został wicedyrektorem Polskiego Radia dla Zagranicy). W odświeżonej odsłonie nadawany jest „Informator ekonomiczny”, od miesiąca z rozgłośnią współpracuje Max Cegielski, na antenę wróciła audycja „HCH” Bartka Chacińskiego i Jacka Hawryluka.

Trójka pożegnała się natomiast z prowadzącą wywiady polityczne Beatą Michniewicz, którą od początku kwietnia zastąpi Renata Grochal.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2 proc. rok wcześniej.