Znany dziennikarz TVN24 po 16 latach przechodzi do TVP

Tomasz Mildyn

Tomasz Mildyn dołączy do redakcji serwisu informacyjnego „19.30” – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz zrezygnował niedawno z pracy w TVN24 po ponad 16 latach.

Ostatnio podawaliśmy, że Tomasz Mildyn nie będzie już współpracował z TVN Warner Bros. Reporter związany był z wrocławskim oddziałem TVN24 od ponad 16 lat.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że dziennikarz przejdzie do zespołu odpowiedzialnego za „19.30”. Zostanie reporterem głównego serwisu informacyjnego TVP1, który zastąpił w grudniu ub.r. program „Wiadomości”. Z Tomaszem Mildynem nie udało nam się skontaktować.

Tomasz Mildyn przechodzi do TVP

Reporter przygotowywał w TVN24 m.in. materiały społeczne, kryminalne czy dotyczące tematyki zdrowotnej. Relacjonował wydarzenia nie tylko z Dolnego Śląska, ale także Niemiec. Został wysłany do Egiptu by opowiadać widzom o tragicznej historii śmierci Magdaleny Żuk w 2017 roku. Dwa lata temu był także na mistrzostwach świata w Katarze, gdzie z bliska informował o zmaganiach reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, z TVN24 do TVP Info przeszedł ostatnio także Mateusz Szczerba. – W TVN24 zajmowałem się obsługą EVSa, czyli maszyny do szybkiego montażu materiałów audiowizualnych (tym też zajmuję się jako freelancer w trakcie różnorodnych produkcji sportowych). Poza tym w TVN24 regularnie – mniej więcej raz w tygodniu – wydawałem serwisy informacyjne – najczęściej serwisy poranne – opowiada nam Szczerba.

Czy będzie zajmował się w TVP Info? – W stacji powierzono mi misję stworzenia systemu kreatywnego wykorzystania EVSa. Wcześniej w TVP Info EVSa wykorzystywali do playoutu materiałów zmontowanych poprzednio przez dziennikarzy/montażystów. Teraz na EVSie wycinam w Info również setki, obrazki itp. To połączenie pracy realizacyjnej i redakcyjnej. Dla zespołu to bardzo wartościowe, ponieważ na EVSie przygotowywanie materiałów jest dużo szybsze – mówi Szczerba, który w TVP Info ma także umowę na pracę w roli wydawcy.

Byli dziennikarze TVN w Telewizji Polskiej

W efekcie ostatnich zmian w mediach publicznych do TVP dołączyło kilku dziennikarzy związanych wcześniej z TVN/TVN24. Szefem „19.30” został Paweł Płuska (poprzednio reporter „Faktów” TVN). Wśród prowadzących program jest także m.in. Joanna Dunikowska-Paź (serwisy TVN24). „19.30” do niedawna prowadził również Zbigniew Łuczyński („Uwaga!” TVN), a od marca br. należy do zespołu programu interwencyjnego „Reporterzy”, który zastąpił „Alarm!”. Dziennikarką TVP Info została także m.in. Małgorzata Telmińska, która w przeszłości pracowała w TVN24 jako reporterka.

Jak podawaliśmy, w lutym br. „Fakty” umocniły się na prowadzeniu w rankingu oglądalności programów informacyjnych. Średnia oglądalność programu w TVN wyniosła 2,36 mln widzów, a w TVN24 BiS 418 tys.