Przyznano nagrody dla najlepszych dziennikarzy gospodarczych

Kapituła SGH przyznała w środę nagrody dla najlepszych dziennikarzy gospodarczych. Otrzymali je Karolina Wysota oraz Roman Młodkowski.

Nagrodę Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dla najlepszego dziennikarza gospodarczego w 2023 roku za wybitne osiągnięcia w sferze popularyzacji nauk ekonomicznych otrzymała Karolina Wysota dziennikarka Pulsu Biznesu.

Z kolei nagroda Szkoły Głównej Handlowej dla najlepszego dziennikarza gospodarczego za całokształt dorobku trafiła do Romana Młodkowskiego – dziennikarza, managera mediów, byłego redaktor naczelnego i twórca TVN CNBC, byłego dyrektora działu serwisów biznesowych TVN.

Nagrody laureatom wręczał rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, a także prof. SGH i przewodniczący Samorządu Studentów SGH Piotr Borczyński. Jak stwierdził Wachowiak nagrody zostały przyznane za rzetelne i przystępne przekazywanie informacji o tym, co dzieje się w polskiej i światowej gospodarce.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w ramach drugiego spotkania Klubu Prasowego SGH, którego inauguracja odbyła się 24 stycznia br.

Klub Prasowy SGH ma służyć integracji środowiska dziennikarzy gospodarczych i trwalsze związanie ich z SGH. Spotkania odbywają się w każdą przedostatnią środę miesiąca, stwarzając okazję do rozmowy wybitnych dziennikarzy z osobami mającymi wpływ na opinię publiczną w Polsce i życie społeczno-gospodarcze kraju.

Związanie z SGH kręgu dziennikarzy specjalizujących się w zagadnieniach ekonomicznych powinno być zarazem zachętą dla studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, których interesuje szeroko pojęta działalność publicystyczna, by nawiązywali kontakty i włączali się w networking z udziałem najwybitniejszych dziennikarzy prasowych, telewizyjnych, radiowych i internetowych w kraju.

Z inicjatywy władz uczelni w ramach elitarnego Klubu Prasowego SGH będą rokrocznie przyznawane nagrody za całościowy dorobek dziennikarski oraz najwybitniejsze osiągnięcia w minionym roku.

Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Prasowa.