„Gazeta Polska” zarabia na odzieży z antyrządowymi hasłami. To „wsparcie dla patriotyzmu”

W sklepie internetowym "Gazety Polskiej" do nabycia jest odzież, dzięki której można zamanifestować poglądy polityczne

Tomasz Sakiewicz wykorzystuje antyrządowe nastroje odbiorców swoich mediów, sprzedając im garderobę z napisami o premierze Donaldzie Tusku. W ofercie wciąż ma też odzież z hasłami ukutymi przez propagandę poprzedniego rządu.

W sklepie internetowym „Gazety Polskiej”, oprócz prenumeraty czasopism wydawnictw związanych z redaktorem naczelnym tego tygodnika i prezesem Telewizji Republika Tomaszem Sakiewiczem („Gazeta Polska Codziennie” i miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska. Nowe Państwo”), do nabycia jest też odzież, dzięki której można zamanifestować poglądy polityczne. „Przedstawiamy kolekcję koszulek z mocnymi, patriotycznymi hasłami (…), dzięki którym będą mogli Państwo jednocześnie, mocno wyrazić swój głos sprzeciwu wobec bezprawnych działań ekipy rządu (Donalda Tuska), ale także okazać wsparcie dla wolności, patriotyzmu i praworządności!” – zachęcają sprzedawcy w sklepie „Gazety Polskiej”, oferując T-shirt w barwach narodowych, na którym kolor czerwony jest tłem dla hasła wybitego białymi literami „Jestem problemem Tuska”. Koszulki dostępne są w rozmiarach od S do 3XL, w cenie 59,90 zł.

Natomiast wyprzedały się już się czarne T-shirty z innym napisem nawiązującym do premiera Donalda Tuska: „Ruda WRON-a Orła nie pokona”. Sprzedający uzupełniają ofertę.

Promocją (obniżka o 20 zł, do 49 zł) wsparta jest natomiast sprzedaż koszulek z naniesionymi elementami z okładki książki Sławomira Cenckiewicza „Historia”. W sklepie „Gazety Polskiej” jest ona promowana jako „stworzona dla Wszystkich, którzy przeczytali conajmniej jeden tom »Trylogii Cenckiewicza«” (pisownia oryginalna).

Dostępne są nadal bluzy z biało-czerwoną flagą na rękawie i propagandowym hasłem lansowanym przez poprzedni rząd Prawa i Sprawiedliwości: „Murem za polskim mundurem”. Miało ono wyrażać sprzeciw m.in. wobec filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”.

Największą obniżkę, bo o 21 zł, zastosowano w przypadku koszulki z logo „Gazety Polskiej” (plus biało-czerwone barwy na rękawie). Można ją kupić za 48 zł. Jest ona sprzedawana w ramach „kolekcji militarnej Gazety Polskiej”.

W sklepie tygodnika dostępne są również „akcesoria”, czyli np. stylizowana na zakrwawioną „opaska narodowa na ramię w barwach narodowych z orłem białym” w cenie 25 zł. Na stronie internetowej „Gazety Polskiej” sprzedający zachęcają do jej zakupienia: „Nosząc ją, będą mogli Państwo mocno wyrazić swoje uczucia patriotyczne i w pełni uczestniczyć w uroczystościach narodowych, spotkaniach, marszach czy protestach”.