Stanowski ujawnił ostatnich autorów Kanału Zero

"Z tego ogłoszenia jestem najbardziej dumny"

Krzysztof Stanowski u Tomasza Lisa

Krzysztof Stanowski ogłosił dwa ostatnie nazwiska autorów Kanału Zero, który rusza dzisiaj. To Rajmund Andrzejczak, były szef sztabu generalnego Wojska Polskiego oraz Sławomir Dębski, historyk i politolog.

W czwartek o godzinie 10.00 Krzysztof Stanowski ogłosił dwa nazwiska autorów, którzy bedą współpracować z nim w Kanale Zero. Jego gwiazdami będą Rajmund Andrzejczak, były szef sztabu generalnego Wojska Polskiego oraz Sławomir Dębski, historyk i politolog.

– Z tego ogłoszenia jestem najbardziej dumny. Oto prawdziwy boss. W czasach niespokojnych, gdy tematyka geopolityczna i wojskowa tak bardzo nabrała na znaczeniu, dołącza do nas generał Rajmund T. Andrzejczak, do niedawna Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Wczoraj generał Andrzejczak został przeniesiony do rezerwy, dzisiaj rozpoczyna misję edukowania Polaków w tak wrażliwych kwestiach jak bezpieczeństwo i obronność w Kanale Zero. Odkąd poznałem generała, nie mam wątpliwości, że stworzy fantastyczny program, bo jego po prostu słucha się z otwartą gębą. Rajmunt T. Andrzejczak będzie prowadził cotygodniowy program Ground Zero wraz ze Sławomirem Dębskim, a więc człowiekiem, który o dyplomacji wie wszystko. Dębski to dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, a więc najważniejszej polskiej jednostki analitycznej. Dębski to także historyk, politolog i doktor nauk humanistycznych. To z jego wiedzy korzystają najwyższe władze – napisał Stanowski na X.

To na razie koniec z ogłoszeniami nazwisk kolejnych twórców, a Kanał Zero ma w czwartek oficjalnie wystartować. Tego dnia pojawi się jednak tylko jeden materiał – o godzinie 20.00 rozmowa z Krzysztofem Stanowskim, którą poprowadzi Przemysław Rudzki.

Dziennikarze porozmawiają o tym, jak ma wyglądać nowy projekt. Na ten moment nie wiadomo, czy w piątek wyemitowane zostaną kolejne materiały, stałe programy i w jakim zakresie.

Rajmund Andrzejczak i Sławomir Dębski w Kanale Zero

W ostatnich dniach Krzysztof Stanowski zaczął ogłaszać kolejnych autorów, którzy dołączają do jego zespołu. W Kanale Zero mają występować m.in. prawnicy Marcin Matczak i Bogusław Leśnodorski, lekarz Jakub Kosikowski, ekspert od wojskowości Jarosław Wolski, były piłkarz Wojciech Kowalczyk, youtuber Maciej Dąbrowski (Człowiek Warga), krytyk filmowy Tomasz Raczek, dziennikarz Marcin Meller i inwestor Rafał Zaorski. O trzech ostatnich nazwiskach informowaliśmy w Wirtualnemedia.pl jako pierwsi.